Siltā un sausā laika iestāšanās mudina atsākt braukšanas sezonu ne tikai velosipēdistiem un motociklistiem, bet arī Valsts policijai atsākt ceļu satiksmes uzraudzību ar motoekipāžām. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkārtnē motoekipāžas satiksmes uzraudzību sāka jau 22. aprīlī.
Atsākot motosezonu, Valsts policija aicina motobraucējus parūpēties par savu drošību un pirms došanās ceļā ievērot vairākus drošības pasākumus.
Pirms jaunās sezonas uzsākšanas motociklu vadītājiem ir jāpārliecinās par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, kā arī motobraucēji tiek aicināti atsvaidzināt savas braukšanas prasmes pirms došanās ceļā.
Tāpat būtiski izvēlēties ceļa segumam piemērotu braukšanas ātrumu, lai nepieciešamības gadījumā varētu novērst bīstamu situāciju – motobraucējiem nevajadzētu būt pārgalvīgiem, nepārvērtēt savas spējas spēkrata vadīšanā.
Svarīgi arī izvēlēties drošu apģērbu un ekipējumu – apavus ar cietu zoli, bikses no bieza auduma, ērtu un kvalitatīvu ķiveri un aizsargus.
Atsākoties gan motosezonai, gan velosezonai, arī pārējiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt divtik vērīgiem un uzmanīgiem – pirms manevru veikšanas kārtīgi jāpārliecinās, vai droši varēs veikt manevru, neapdraudot ne savu, ne citu satiksmes dalībnieku drošību.
Valsts policijas reģistrētā statistika liecina, ka šogad no gada sākuma līdz 12. aprīlim ir notikuši desmit ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti motociklu vadītāji, šajos negadījumos cietušas septiņas personas. Pērn šādā laika periodā ir notikuši 19 negadījumi, kuros cietušas 14 personas. Savukārt ceļu satiksmes negadījumos no gada sākuma līdz 12. aprīlim ir cietuši 45 velosipēdisti, bet pērn šādā periodā – 46.
26.04.2022.