15. novembrī
Pulksten 22.24 Madonas novadā, Lazdonas pagastā,
likumsargi ievēroja kādu motociklistu, kurš pārvietojies bez ieslēgtām
gaismas ugunīm un kura transportlīdzeklis nav reģistrēts likuma
noteiktajā kārtībā. Policijas darbinieki vairākkārt izteica prasību
apturēt motociklu, taču vīrietis nepakļāvās šādai prasībai un uzsāka
bēgšanu. Veicot pagriezienu uz kāda privātīpašuma ceļa posma, vīrietis
nespēja savaldīt savu transportlīdzekli un krita. Uz notikuma vietu tika
izsaukti mediķi.
Veicot sarunas ar likuma pārkāpēju, tika konstatēts, ka vīrietis braucis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī no personas bija jūtama alkohola smaka. Vīrietis atteicās no alkohola koncentrācijas noteikšanas pārbaudes, tāpēc tika nolemts vest personu uz slimnīcu alkoholisko vielu noteikšanai. Pēc šāda lēmuma pieņemšanas motociklists izrādīja pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām doties uz dienesta automašīnu, kā arī turpināja izrādīt šādu pretestību medicīnas iestādē. Vīrietis arī iepriekš bija nonācis likumsargu redzeslokā par pretošanos policijas darbiniekiem. Vainīgais pēc slimnīcas vizītes tika nogādāts Madonas iecirknī materiāla noformēšanai par avārijas izraisīšanu, bēgšanu un pretošanos policijas darbiniekiem.
Valsts policija aicina iedzīvotājus būt prātīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Bezatbildīga rīcība var apdraudēt ne tikai savu, bet arī apkārtējo cilvēku drošību.
Informāciju sagatavoja: ILZE MOTE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
21.11.2018.