1. oktobrī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis tikās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes un vietējo pašvaldību vadītājiem un darbiniekiem, lai pārrunātu iekšlietu nozares aktualitātes un Vidzemes reģiona pārvaldes darbības rezultātus kopš tās izveides 2009. gadā.
Tikšanās laikā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atzina, ka pēdējo gadu laikā situāciju Valsts policijā ir izdevies uzlabot un stabilizēt: – 2011. gadā Valsts policijā atvaļināto policistu skaits bija par 275 vairāk nekā pieņemto, jau gadu vēlāk šī starpība tika samazināta līdz 75, tas nozīmē, ka savā darbavietā palikuši strādāt 200 policisti. Esmu pārliecināts, ka, ja tiks īstenoti konceptuālie dokumenti – Valsts policijas attīstības koncepcija un koncepcija „Par jaunu darba samaksas sistēmu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm" -, jau ap 2016. gadu varētu plānot darbinieku skaita pieaugumu. Protams, tas nenozīmē, ka īsā laikā spēsim aizpildīt visas vakances, taču jāturpina darīt visu, lai noturētu esošos darbiniekus un panāktu, ka arvien vairāk spējīgu jauniešu izvēlas policista profesiju. Tāpat vēl daudz darba nepieciešams ieguldīt, lai sakārtotu ne tikai policijas, bet arī pārējo iekšlietu sistēmas dienestu materiāltehnisko nodrošinājumu. Arī šis jautājums ir ārkārtīgi svarīgs, jo, lai rūpētos par iekšējo valsts drošību, ikvienam darbiniekam ir jābūt atbilstošam ekipējumam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2014.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore