Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Policija atgādina par drošību

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 12.05.2020.

Burtu lielums

jau ierasts, līdz ar siltā laika iestāšanos ceļu satiksmē strauji palielinās velosipēdistu skaits. Tāpat arī pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti riteņbraucēji.

Kā informē Valsts policija, aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā cietuši trīs velosipēda vadītāji. Savukārt pie velosipēda stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies 13 velosipēda vadītāji. Policija atgādina, kas jāņem vērā velosipēda vadītājiem, piedaloties ceļu satiksmē.
Pēc Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes datiem, aizvadītās nedēļas nogalē, laikā no 8. līdz 10. maijam, Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā reģistrēti trīs ceļu satiksmes negadījumi, kur traumas guvuši velosipēda vadītāji. Gulbenes novadā sieviete, vadot automašīnu, uzbrauca velosipēdistam, bet Valmierā kāda sieviete, vadot velosipēdu, iebrauca stāvēšanai novietotā automašīnā. Savukārt Amatas novadā Ieriķos vīrietis, vadot automašīnu Volvo, uzbrauca velosipēdistam, kurš šķērsoja ielu pa gājēju pāreju. Visos ceļu satiksmes negadījumos traumas guva velosipēda vadītāji, kas tika nogādāti medicīnas iestādē.
Šogad vairākos ceļu satiksmes negadījumos Vidzemes reģionā cietuši velosipēda vadītāji. Valsts policija aicina velosipēdistus būt ļoti uzmanīgiem un parūpēties par savu drošību ceļu satiksmē. Kā norāda Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē, šā gada četros mēnešos fiksēti 13 ceļu satiksmes negadījumi, kuros kopā cietuši 11 cilvēki. Maijā vien jau notikuši 4 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. Savukārt pērnā gada četros mēnešos fiksēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 5 velosipēdisti, no tiem 3 velosipēdisti negadījumos guvuši vieglas traumas, bet 2 velosipēdisti – smagas traumas. Aizvadītajā gadā divi velosipēda vadītāji gājuši bojā.
Valsts policija vērš uzmanību, ka gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra. Velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai. Ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus. Velosipēdistam ir jāatceras, ka, braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam. Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, nedrīkst aizmirst par pareizi aprīkotu velosipēdu ar gaismu atstarojošiem elementiem un ķiveri savai drošībai.
Tāpat Valsts policija atgādina, ka ne tikai pieaugušajiem ir jārūpējas par savu drošību, bet arī mazajiem satiksmes dalībniekiem. Aicinām vecākus pārrunāt ar saviem bērniem ceļu satiksmes noteikumus un atgādināt par satiksmes drošību, pārvietojoties ar velosipēdu.


13.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px