Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Piecīšu” nedienas…

Redakcija

Autors • 15.12.2009.

Burtu lielums

Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem Vidzemes reģiona teritorijā veica profilaktisko reidu, lai apkarotu zādzības, sērijveida zādzības no transporta līdzekļiem un cita veida noziegumus.

Kā pastāstīja sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Ģirts Ezertēvs, 10. decembrī, īsi pirms astoņiem vakarā, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēta kāda automašīna, un tās vadītājs, 1952. gadā dzimis vīrietis, formās tērptajiem policijas darbiniekiem piedāvāja un nodeva kukuli – 20 latu, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc KL 323. panta „Par kukuļdošanu, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu (..) valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs".
Krimināllikumā tas tiek kvalificēts kā smags noziegums, un sods par šādu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem.

Šis nav pirmais gadījums Vidzemes reģiona teritorijā, kad kukuļdevējam rūgti nākas nožēlot mēģinājumu šādā veidā „atpirkties" par izdarīto pārkāpumu. Uzskatu, ka visi ņem un ņems, ir grūti izskaust no cilvēku apziņas, un arī plašsaziņas līdzekļos proklamētais uzskats, ka sarežģītie ekonomiskie apstākļi ir lieliska augsne korupcijai, policijas tēlam par labu nekādā ziņā nenāk.

Jāatzīst, un arī policijas rīcībā ir informācija, ka atsevišķi policijas darbinieki, konstatējot pārkāpumu, paši netieši norāda autovadītājam uz nepieciešamību dot kukuli, lai netiktu noformēts pārkāpums. Diemžēl brīdī, kad par notikušo tiek piedāvāta iespēja rakstīt iesniegumu, iedzīvotāji atsakās. Policija aicina visus, kam bijusi negatīva saskarsme ar policijas darbiniekiem, informēt par notikušo policiju. Savukārt visiem, kas kukuļa došanu pieņem kā iespēju atrisināt radušās problēmas, der atcerēties, ka šāda rīcība jums var izmaksāt krietni dārgāk nekā pārdesmit vai pārsimts policijas darbiniekam piedāvāto latu.

Autore: DACE JUKĀMA,
Vidzemes reģiona Prevencijas grupas vecākā inspektore

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px