Pagājušajā nedēļā redakcijā saņēmām satrauktu jautājumu: „Vai žurnālisti zina, ka četri vīrieši nolaupījuši piekto, aizveduši viņu uz Smeceres silu un tur atstājuši piesietu?" Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Madonas iecirknī apstiprināja, ka viņi saņēmuši šādu iesniegumu no cietušās personas pēc tam, kad viņš no meža izkļuvis saviem spēkiem, un, cik var spriest, notikumi risinājušies ne gluži tik dramatiski, kā sākotnēji varētu noprast.
– Vīrieši savā starpā bija pazīstami, un pēc kopīgas alkohola lietošanas bija izcēlies konflikts. Kā pārmācīšanas veids tika izvēlēts vīrieti aizvest uz mežu un piesiet pie koka. Pēc aptuveni 10 minūtēm vīrietim pašam izdevās atbrīvoties un viņš vērsās policijā. Cietušajam miesas bojājumi netika konstatēti, tomēr uz īsu brīdi bija ierobežota personas brīvība. Tas nav pieņemams konflikta risināšanas veids, jo tas ir likumpārkāpums. Uzreiz tika ierosināts kriminālprocess, bija četras aizdomās turamās personas. Trīs personas –
1982., 1983. gadā dzimušas un viena nepilngadīga persona – tika aizturētas, ceturtais izrādījās ar noziegumu nesaistīta persona. Izmeklēšanas procesā par galveno aizdomās turamo atzīta viena persona; piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības veids, – komentēja VP VRP Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Randare.
Arī par mežu, kurā vīrietis atradies, saņemtā informācija no paša cietušā bijusi pretrunīga. Izmeklētājiem, apsekojot trīs cietušā minētās vietas, tai skaitā arī Smeceres silu, kas atrodas Lazdonas pagastā, tomēr izrādījies, ka vīrietim izdevies izkļūt no kāda Mārcienas pagasta meža masīva.
12.07.2017.