Policija aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, jo, sākoties jaunajam mācību gadam, palielinās ne tikai satiksmes intensitāte, bet arī gājēju skaits, it īpaši bērnu skaits, kuri pēc vasaras brīvdienām mēdz būt izklaidīgi un ir piemirsuši par ceļu satiksmes noteikumiem.
Kā ik gadu jaunā mācību gada sākumā, policija pastiprināti uzraudzīs mācību iestādes, mazos ceļu satiksmes dalībniekus un rūpēsies par sabiedrisko drošību un kārtību Vidzemes reģiona teritorijā. Pie skolām atradīsies policijas patruļas, kas sekos līdzi tam, lai bērni un autovadītāji ievērotu satiksmes noteikumus, īpaša uzmanība tiks pievērsta ielu šķērsošanai, gājēju pārejām, kā arī tam, vai visi ceļu satiksmes dalībnieki ievēro luksoforā degošos gaismas signālus.
Atgādinām arī vecākiem, kuri bērnus uz izglītības iestādēm ved ar automašīnu, neizlaist savu atvasi no automašīnas tam neparedzētā vietā, piemēram, apstājoties pie ietves satiksmes plūsmas vidū, tādējādi ne tikai traucējot citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, bet arī apdraudot sava bērna drošību un veselību. Tāpat nedrīkst piemirst par mazo pasažieru drošību automašīnā – atbilstoši vecumam skolēni jāpārvadā bērnu sēdeklīšos un jāpiesprādzē ar drošības jostām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore