Iepriekš jau esam vērsuši autovadītāju uzmanību uz to, ka Madonā, Blaumaņa ielā 15, stāvvietā auto paredzēts novietot tikai cilvēkiem ar invaliditāti, turklāt transportlīdzeklis jānovieto paralēli brauktuvei, lai netraucētu pārējos autovadītājus.
Kā novērots, šīs prasības reti kad tiek ievērotas. Teju vai šķiet, ka tās vispār ievēro tikai tie, kas jau tikuši sodīti par neatļautu auto atstāšanu stāvēšanai šajā vietā. Ar autovadītājiem strādāts gan preventīvi – brīdinot -, gan uzmanību uz šajā vietā esošajām papildzīmēm vērsuši apkārtējo veikalu darbinieki, bet netrūkst ietiepīgo vai pārgalvīgo, kas uzskata: – Mani jau nepieķers!
– Stāvvieta Madonā, Blaumaņa ielā 15, ir domāta tikai cilvēkiem ar invaliditāti, turklāt arī viņiem jāievēro papildzīme – auto novietot paralēli brauktuvei. Novietojot auto jebkurā invalīdu stāvvietā, automašīnas priekšējā logā redzamā vietā jābūt invalīdu stāvvietu izmantošanas kartītei (zilā krāsā). To izsniedz CSDD konkrētam cilvēkam, nevis par automašīnu, tātad cilvēkam ar invaliditāti šādas stāvvietas ir iespējams izmantot arī kā pasažierim. Taču par atļauju novietot automašīnu šādā stāvvietā nekalpo parastā invalīda apliecība. Ja invalīdu stāvvietā novietotai automašīnai salonā pie priekšējā stikla nav novietota speciālā invalīdu stāvvietu izmantošanas karte, tiek sastādīts administratīvais protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.31 panta 8. daļas. Tajā par šādu pārkāpumu paredzēts sods – 40 latu, – pastāstīja Madonas novada kārtībnieks Juris Marjuničs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.02.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto