Ar 1. oktobri Latvijā ir sākusies dzinējmedību sezona, kuras laikā medniekiem diennakts gaišajā laikā atļautas medības ar dzinējiem vai traucēšanu.
Pirmajā nedēļas nogalē kopš dzinējmedību sezonas sākuma Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienestu pārbaudīja vairākas medību vietas, konstatējot atsevišķus medību noteikumu pārkāpumus, kas galvenokārt saistīti ar drošības prasību neievērošanu medību laikā.
Nedēļas nogalē kopumā pārbaudīts ap 70 mednieku, kuri devušies medībās, izmantojot dzinējmedību metodi – dzīvnieku dzīšanu pretim medniekiem ar trokšņa palīdzību. Veicot pārbaudes, policija konstatējusi atsevišķus pārkāpumus un sastādījusi dažus administratīvo pārkāpumu protokolus par šaujamieroču drošības prasību neievērošanu, kā arī preventīvi novērsusi mazāk būtiskus pārkāpumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.10.2013.
Autors: DAIRIS ANUČINS,
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists