Kārtējo kontrolpirkumu laikā, kuru mērķis bija kontrolēt, kā tiek ievērots aizliegums tirgot tabakas izstrādājumus un alkoholu nepilngadīgām personām, 10. februārī pārkāpumi konstatēti divās no astoņām pārbaudītajām tirdzniecības vietām Madonas iecirkņa teritorijā. Par visiem gadījumiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.
Atgādinām, ka sods par šo pārkāpumu fiziskai personai (pārdevējam) ir no 200 līdz 250 latiem, juridiskai personai – no 500 līdz 1000 latiem. Šoreiz 15 gadu vecai meitenei nebija nekādu problēmu iegādāties alkoholiskos dzērienus vai cigaretes veikalā „Lats" Ērgļos un kioskā Ērgļos, Rīgas ielā.
Reidi turpināsies. Atcerieties, ka viss ir jūsu pašu rokās! Policijas ieteikums – ik rītu pārlasiet tirdzniecības vietās izliktos brīdinājumus, nezaudējiet modrību un ik reizi, pirms tirgot cigaretes vai alkoholu saturošus dzērienus jauniešiem, pārliecinieties par pircēja vecumu, pieprasot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore