Aizvadītās nedēļas nogalē profilaktiskā reida laikā Vidzemes policija pastiprināti uzraudzīja drošību ceļu satiksmē, īpaši pievēršot uzmanību tieši mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem – un tam, vai tiek lietotas atstarojošās vestes vai apģērbs ar labi saredzamiem iestrādātiem atstarojošiem elementiem.
Vestes, atstarotājus un arīdzan administratīvā pārkāpuma protokolu saņēmuši 30 gājēji un 4 velosipēdisti, kuri ceļu satiksmē piedalījās, apzināti apdraudot paši savu drošību, nelietojot gaismu atstarojošās vestes vai apģērbu.
Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks stāsta: „Jau gadu spēkā ir likuma norma, ka gājējiem un velosipēdistiem, lai nodrošinātu savu redzamību tumsā, ir jālieto atstarojošās vestes vai apģērbs ar labi saredzamiem iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Reālā situācija ir tāda, ka arvien sastopamies ar izbrīna pilniem skatieniem, ka šādu likuma normu dzird pirmo reizi."
Noteikumi ieviesti, lai pasargātu mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumos, jo tumšajā diennakts laikā transportlīdzekļa vadītājs gājēju vai velosipēdistu pamana brīdī, kad pilnībā nobremzēt vairs nav iespējams, un rezultāts gājējam vai velosipēdistam šādā situācijā var būt arī letāls.
Autore: SINTIJA VIRSE, Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas vecākā inspektore