Kā secina Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks Vasīlijs Himuļa, šā gada pirmajā pusgadā izdarīto noziegumu skaits daudz neatšķiras no tā paša laika posma pagājušajā un aizpagājušajā gadā, taču pēdējos mēnešos parādījušās citas tendences izdarītajos noziedzīgajos nodarījumos.
– Šajos mēnešos ir palielinājies kriminālpolicijas darbs pret narkotiku audzētājiem, tirgoņiem un izplatītājiem. Jāsecina, ka saistībā ar narkotikām izdarīto noziegumu skaits pieaudzis aptuveni 4 reizes. Pagaidām gan tās ir vieglās narkotikas, bet pieredze rāda, ka pēc kāda laika narkomāniem vajag spēcīgākas narkotikas. Otra problēma ir zādzības. Pavasarī to skaits nedaudz samazinājās, bet nupat atkal ir pieaudzis. Turklāt novērots, ka ir pieaudzis degvielas un lauksaimniecības tehnikas (trimmeri, motorzāģi, pat plēves ruļļi) zādzību skaits – nupat jau kļuvuši kā sērijveida noziedzīgi nodarījumi. Bet ir arī otra „medaļas puse" – cik atbildīgi pret savu īpašumu izturas iedzīvotāji, uzņēmumi. Piemēram, ir bijuši gadījumi, kad mežizstrādes firma strādā mežā un periodā, kad darba nav, atstāj visu tehniku turpat bez apsardzes. Jāatceras, ka zog ne tikai vietējie garnadži, bet pat speciāli brauc degvielas zagļi, piemēram, no Rēzeknes, kā šogad ir bijis. Tāpēc ieteikums – ja jāatstāj tehnika uz ilgāku laiku mežā, lai paliek arī sargs vai kāds ik pa brīdim aizbrauc paskatīties, – iesaka Vasīlijs Himuļa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.07.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA