Iestājoties siltajam laikam un vasaras sezonai, pastiprinājušies noziedzīgie nodarījumi, kuriem ir sezonāls raksturs. Kā pastāstīja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore Inga Randare, tās ir dažādas zādzības, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, nodarījumi pret cilvēka veselību un tamlīdzīgi.
Saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem jāmin divas kategorijas – autobraucēji un velosipēdisti. Abās vienmēr aktuāli ir pārkāpumi – braukšana ar transportlīdzekli reibumā, kas vasarā, kad norit dažādi svētki, nereti palielinās. Inga Randare turpināja: – Lai gan sodi par braukšanu reibumā ir lieli, būtiskākais jau ir tas, ka, šādi braucot, iereibušais autovadītājs apdraud citus cilvēkus, braucējus. Nereti notiek tā, ka negadījumā tiek iesaistīti apzinīgi ceļu satiksmes dalībnieki šāda autovadītāja dēļ. Tāpēc šādas situācijas nevajadzētu pieļaut ne pašiem braucējiem, ka sēžas pie stūres reibumā, ne apkārtējiem – ja redz, ka iereibis vadītājs grasās braukt ar auto. Tāpat jāpievērš uzmanība pareiza braukšanas ātruma izvēlei, braukšanas stilam. Te jāmin divas traģiskās autoavārijas jūnija sākumā, kur katrā bija pa vienam bojāgājušajam – jauniem cilvēkiem -, kad auto iebrauca pretējā braukšanas joslā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.06.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA