Madonas rajona tiesa vēl pērnā gada nogalē notiesājusi divas personas par vairāku zādzību izdarīšanu Cesvaines novada Cesvainē. Noziedzīgās epizodes mantkārīgos nolūkos tika izdarītas vēl pusotru gadu iepriekš – 2019. gada vasarā.
Personas B. un C. zādzības izdarīja pēc iepriekšējas vienošanās. Tā 2019. gada vasarā viņi izlēma apzagt mazdārziņu teritorijā esošās ēkas. 20. jūlijā kādā mazdārziņā viņi pārkāpa pāri sētas vārtiem, atvēra vēdināšanas režīmā atstāto dārza mājiņas logu un no ēkas nozaga pārtikas produktus – šķīstošo kafiju, cukuru, cepumus, šokolādes konfektes. Lielākais „guvums" bija akumulators Fiamm Titanum 50 eiro vērtībā un elektroniskais pulkstenis Kenko 5 eiro vērtībā. Kopumā nozagtas mantas 66,50 eiro vērtībā.
Arī 8. augustā, nakts laikā, viņi ieradās mazdārziņu teritorijā Cesvainē, Raiņa ielā. Atkal pārkāpjot pāri sētas vārtiem, B. un C. dārza mājiņas logam ar līdzpaņemto nazi noņēma koka līstītes. Tādējādi viņiem izdevās izņemt stikla rūti, neradot lieku troksni un to nesabojājot. Tālāk, atbīdot loga krampīti, logu izdevās atvērt un iekāpt dārza mājiņā. Atkal tika nozagti pārtikas produkti – kafija, cukurs, cepumi, limonāde -, kā arī dārzkopības rīki – šķēres Fiskars, akumulators Exide, divi dārza cimdu pāri, saliekamais dārza nazis ar melnu rokturi, sienas pulkstenis ar termometru. Nozagtās mantas kopējā vērtība – 71,26 eiro.
19. augustā atkal – identisks rīcības plāns un darbības. Cesvainē Raiņa ielā esošai dārza mājiņai tika izņemta loga rūts, atbīdīts logs, tādējādi iekļūstot telpās. Šeit izdevies nozagt tikai pārtikas produktus – limonādi un cepumus – 3,34 eiro vērtībā.
Nākamās garnadži noskatīja kafejnīcas „Kuilis" noliktavas. 2019. gada 19. augustā laika posmā no pulksten 1 līdz 3 viņi ieradās pie kafejnīcas. Noliktavas durvju stiprinājumam ar līdzpaņemto skrūvgriezi tika izskrūvētas skrūves. Atvēruši noliktavas durvis, no telpās esošajiem ledusskapjiem personas nozaga pārtikas produktus – 6 iepakojumus saldētu frī kartupeļu, 2 kg vaniļas saldējuma, 1,8 kg cūkas šķiņķa, 450 g sviestmaižu desas, 1,450 kg puskūpinātas galda desas, 2 kg vistu šķiņķīšu. Nozagtie produkti 46,23 eiro kopvērtībā tika aiznesti prom līdzpaņemtajās mugursomās.
22. augustā garnadži atgriezās mazdārziņu teritorijā Raiņa ielā. Izņemot koka līstītes loga rūtij, B. un C. iekļuva dārza mājiņā. Te viņus sagaidīja vilšanās, jo nekas vērtīgs mājiņā netika atrasts. Tādēļ šai pašā naktī viņi devās atkal uz kafejnīcu „Kuilis". Šoreiz gan viņiem neizdevās atskrūvēt noliktavas durvju stiprinājumu ar skrūvgriezi, tādēļ tas tika atliekts un salauzts ar plakanknaiblēm. Zagļi iekļuva telpās, bet šoreiz neko līdzņemšanai vērtīgu neatrada, jo produkti te neatradās.
Tiesa personai B. nosprieda galīgo sodu par visām zādzības epizodēm – piespiedu darbu uz 290 stundām. Personai C. galīgais sods noteikts piespiedu darbs uz 380 stundām.
Abiem garnadžiem arī solidāri tiks piedzīta kafejnīcas „Kuilis" īpašniekam nodarītā mantiskā zaudējuma kompensācija 46,23 eiro apmērā.
27.01.2021.