Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Negadījuma vietas pamešana ir pārkāpums

VALSTS POLICIJA

Autors • 15.02.2018.

Burtu lielums

liecina Valsts policijas apkopotie statistikas dati, ik mēnesi visā valstī aptuveni 250 autovadītāju pamet notikuma vietu pēc satiksmes negadījuma izraisīšanas.

2017. gadā notikuma vietu ir pametuši un pēc tam identificēti 3000 autovadītāju. Tas ir gandrīz par 400 šoferiem vairāk nekā 2015. gadā. Sodi par šādu pārkāpumu ir ļoti bargi. Ja autovadītājs ir atstājis notikuma vietu, paredzēts sods no 70 līdz 700 eiro vai autovadītāja apliecības atņemšana no trīs mēnešiem līdz diviem gadiem. Sekas bieži vien ir smagākas nekā pats nodarījums.
Normunds Krapsis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks, teic: „Prakse rāda, ka paši cilvēki to vērtē kā maznozīmīgu notikumu, domādami, ka bojājumi ir nebūtiski. Kad tiek noskaidroti vainīgie un izskaidrots, ka bija jāpaliek notikuma vietā, bieži vien ir puņķi un asaras, jo izrādās, ka par to var pat zaudēt tiesības."
Katru gadu vairāki autovadītāji, kuri ir uzbraukuši gājējam vai saskrāpējuši citu auto un pametuši notikuma vietu, paši pēc laika ierodas policijā. Skaidrojums šim solim ir viens – nespēja sadzīvot ar lielu vainas izjūtu.
Ja ir gadījies izdarīt kaut nelielu bojājumu svešai automašīnai un tās īpašnieks nav bijis klāt, atstāt viņam zīmīti ar savu kontaktinformāciju, pēc policijas domām, nav pareiza rīcība. Uz negadījuma vietu noteikti jāizsauc policijas darbinieki. Jo pretējā gadījumā tas tiks uzskatīts par negadījuma vietas pamešanu.


16.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px