Pagājušās nedēļas nogalē visā Latvijā iestājās tādi laikapstākļi, kas veicināja apledojuma veidošanos uz autoceļiem. Tāpat braukšanu šajās dienās brīžiem apgrūtināja bieza migla. Diemžēl tas ir atsaucies arī ceļu satiksmes negadījumu statistikā, kā var secināt pēc Valsts policijas (VP) apkopotās informācijas.
Tā liecina, ka Madonas reģionā kopš pagājušās piektdienas notikušas vairākas autoavārijas, kad mašīnas nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ vai autovadītāju nenovaldītas iekļuvušas sadursmē vai nobraukušas no ceļa. VP Vidzemes reģiona pārvaldes KPB PPN Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs komentēja: – Kā redzam, ceļu uzturētāji strādā, bet laikapstākļi mūs nelutina. No rītiem uz ielām veidojas apledojums, bieža parādība arī pilsētā ir tā saucamais melnais ledus, kad šķiet, ka asfalts ir tīrs, bet īstenībā tas ir apledojis. Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka tas ir viens no iemesliem, kādēļ autovadītāji saskaras ar grūtībām. Tīri cilvēcīgi šķiet, ka viss ir kārtībā, tāpēc neievēro papildu piesardzību. Bet, no mājas aizejot līdz mašīnai, nevar īsti būt pārliecināts par patiesajiem apstākļiem – tie ir jāvēro un attiecīgi uz tiem jāreaģē uz ceļa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA