Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonā šaudās ar gāzes ieroci

LAURA KOVTUNA

Autors • 19.09.2016.

Madonā šaudās ar gāzes ieroci
Burtu lielums

Aizvadītās piektdienas pēcpusdienā pašā Madonas centrā vairāki iedzīvotāji bija aculiecinieki apšaudei. Valsts policija informē par notikušo: – 16. septembrī ap pulksten 15 Madonas novada Madonā, Blaumaņa ielā, bija dzirdami šāvieniem līdzīgi trokšņi. Izbraucot uz notikuma vietu, tika noskaidrots, ka 1965. gadā dzimis vīrietis izdarījis vairākus šāvienus no gāzes ieroča. Ierocis tika atsavināts, agresīvā persona aizturēta. Policijā ir uzsākts kriminālprocess, un policija šobrīd skaidro notikušā apstākļus.

Plašāk par to, kā risinājās tās pēcpusdienas notikumi, pastāsta aculiecinieks Kaspars, kas tobrīd atradās savā darbavietā, tieši pretim mājai, kurā dzīvoja aizturētais. – Sēdēju, izdzirdēju blīkšķi. Sākumā nodomāju, ka kaut kas nogāzies celtniekiem, kas turpat blakus strādāja. Paskatījos – nekā nav. Bet pēc neilga brītiņa no „Maximas" puses nāca vīrietis, uzkāpa pa kāpnītēm un klauvēja pie mājas durvīm, bet iekšā viņu nelaida. Tādēļ viņš piegāja pie lodziņa un klauvēja tur. Dzīvokļa saimnieks pabāza galvu pa lodziņu, sulīgiem vārdiem viņu nolamāja. Tā kā veikala durvis bija vaļā, sadzirdēju vārdus: „Es tev galvā iešaušu, man jau par to nekas nebūs!" Nepaspēju ne attapties, kad vīrietis tiešām pa lodziņu izbāza roku un virs otra vīrieša galvas izšāva. Tas muka prom, bet strādnieki izsauca policiju. Atbrauca busiņš, daļa policistu devās pie dzīvokļa durvīm, divi – pie lodziņa. Vīrietis pa to pabāza galvu, atkal sāka lamāties, sākumā bļāva: „Tu domā, ka es nevaru tev iešaut?" Bet, kad policija ar viņu sāka runāt, apgalvoja, ka viņam nemaz neesot, ar ko šaut. Tā viņi tur kādu laiciņu runājās, laikam vīrieti kaut kas izveda, un viņš pa logu atkal izšāva vismaz divas reizes policistu virzienā. Kādā brīdī viņam laikam beidzās patronas, jo sāka ieroci pārlādēt. Tobrīd policists pa logu iepūta viņam ar gāzes baloniņu. Vīrietis atvēra logu, iespējams, lai tiktu pie gaisa vai šautu vēl – nezinu, bet policijas darbinieki ļoti veiksmīgi šo brīdi izmantoja, lai tiktu pa logu iekšā un vīrieti aizturētu. Šāvēju izveda ārā, viņš ārdījās, spārdījās un lamājās. Piebrauca ātrā palīdzība, tie viņu sasietu savāca, – aptuveni pusotru stundu ilgušos piektdienas notikumus atstāsta Kaspars. Viņš vērtē, ka policijas darbinieki par veiksmīgo šāvēja aizturēšanu tiešām pelnījuši uzslavu. – Tobrīd pat mammas ar bērniem ratiņos gāja garām! Kam galvā jādarās, lai uz cilvēkiem šautu pašā pilsētas centrā? Mani visvairāk šokē tas, ka vismaz septiņus gadus – tik ilgi te strādāju – tajā adresē bija nemitīgi jandāliņi. Cik reižu šurp braukusi policija, ātrā palīdzība, ir te skrējuši ar nažiem, ar beisbola nūjām – neko nevarēja izdarīt, un tāpat nekārtības turpinājās. Iepriekš te vienmēr uz iedzeršanām mēdza nākt ne tas labākais kontingents; cik zināms, nu būs miers, jo dzīvokļos neviens vairs nedzīvo. Agresīvais vīrietis pēdējais bija palicis, laikam cerēja uz sociālo dzīvokli, bet, redz, kā viss izvērtās. Jācer, ka saņems pienācīgu sodu, – teic Kaspars.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px