Aizvadītajā sestdienā, 25. martā, ap pulksten 10 daudzi madonieši un iebraucēji neizpratnē vēroja, kā tiek noslēgts ielas posms Saules ielā, virzienā no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas depo līdz krustojumam pie lielveikala „Rimi". Kā izrādījās, lombardā, kas atrodas šīm ēkām pa vidu, kāds apmeklētājs bija ienesis un nolicis uz letes granātu.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī apstiprināja, ka lombardā ienākusi persona ar granātai līdzīgu priekšmetu, tādējādi radot apdraudējumu gan sabiedriskajai kārtībai, gan drošībai. Lombarda darbiniece izsaukusi apsardzi, kas tālāk sazinājusies ar policiju. Pie darba ķērās Madonas policijas iecirkņa darbinieki un NBS sapieri.
– Tika bloķētas ielas lombarda tuvumā, evakuēti apkārtējie veikali, ēkas. Iesaistītie dienesti strādāja ļoti operatīvi un profesionāli, tādējādi nodrošinot, ka persona tika aizturēta. Tika atsavināts granātai līdzīgais priekšmets, un, kā noskaidrojās, granāta patiesi bija sprādzienbīstama. Līdz ar to šis Madonā bija ārkārtējs un bīstams gadījums, – komentēja Madonas iecirkņa priekšnieka p. i. Inga Randare.
Par laimi, pateicoties operatīvo darbinieku profesionālajam darbam, neviens notikušajā necieta. Pārbaudot aizturēto personu, noskaidrots, ka vīrietis tobrīd bijis alkohola reibumā. Kā šobrīd var secināt par notikušā gaitu, Madonas novada iedzīvotājs, 1967. gadā dzimušais vīrietis, lombardā ieradies alkohola reibumā, lai ieķīlātu sev piederošu mantu. Vīrieša nolūks neesot bijis lombardu aplaupīt, bet gan paātrināt viņa apkalpošanas procesu – tādēļ izvilkta granāta. Lombarda darbiniece izsaukusi apsardzi, kas savukārt tālāk ziņojusi policijai.
Inga Randare atklāja, ka arī iepriekš šī persona nonākusi policijas redzeslokā, tai skaitā par ieroču nelikumīgu glabāšanu. Tagad, kad reibums ir izgājis, aizturētais vīrietis notikušo apzinoties un savu vainu nožēlojot.
– Ja vajadzētu komentēt viņa rīcību, pieļauju, ka tā bija neadekvāta rīcība alkohola reibumā. Tomēr situācija bija bīstama, tādēļ, Madonas rajona tiesai skatot jautājumu par drošības līdzekļa piemērošanu aizdomās turamajam, policija lūgs piemērot apcietinājumu, – informēja Inga Randare.
DĀVJA VECKALNIŅA (Madonas novada pašvaldība) foto
28.03.2017.