Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Drošības pamats – sargāt sevi un savu īpašumu

LAURA KOVTUNA

Autors • 19.05.2015.

Burtu lielums

Iestājoties siltākam, gaišākam laikam, iedzīvotāji kļūst aktīvāki, tāpat nesnauž arī garnadži un vieglas peļņas tīkotāji. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Madonas iecirknis, informējot par šābrīža noziedzības aktualitātēm, mudina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt katru piedāvājumu.

VP VRP Madonas iecirkņa priekšnieks Vasilijs Himuļa skaidro: – Ir aizvadīti gada pirmie četri mēneši, jāsecina, ka tajos uzrādīti labāki rezultāti nekā pagājušā gada attiecīgajā laikposmā. Noziegumu skaits gan ir iepriekšējā līmenī, bet ir noskaidrots vairāk personu, kuras veikušas noziedzīgos nodarījumus, un vairāk lietu nosūtītas uz prokuratūru. Tomēr uztrauc tas, ka nepārtraukti aug krāpšanas gadījumi – ātrie kredīti, tehnikas izkrāpšana un tamlīdzīgi. Ja paskaitu, no tām krimināllietām, kas uz aprīļa beigām vēl nebija atstrādātas, aptuveni 40% ir par krāpšanu. Daudz formāli neatklātu noziegumu mums nav, bet aptuveni puse no tiem ir krāpšana – tas ir pārāk daudz. Ar to faktiski nodarbojas vieni un tie paši cilvēki, parādās pa kādai jaunai grupai, bet pārsvarā – šiem cilvēkiem tas ir darbs. Kārtējo reizi vēlos iedzīvotājiem lūgt aizdomāties par sekām. Personas, kas izdara noziedzīgos nodarījumus, vienkārši izmanto cilvēku uzticēšanos, piedāvājot darbu, īres dzīvokļus, nez kādus izdevīgus darījumus. Otrs variants ir, neko īpaši nesolot, neskaidrojot, piedāvāt: „Gribi naudiņu? Atver kontu, par to tev tiks samaksāts. Kas notiks tālāk, vairs nav tava darīšana." Diemžēl cilvēki ir dažādi, arī tādi, kuriem tiešām vienalga, kas notiks tālāk. Tomēr – būtu jāaizdomājas, pirms dot savus datus vai, nedod dievs, savu bankas kontu.
Tāpat arī, kā novērojuši policijas darbinieki, tuvojoties vasarai, palielinās zādzību skaits. Tā pārsvarā esot tehnika, transports. – Maija sākumā tika nozagta gan automašīna, gan traktors, bet aizdomās turamās personas jau ir noskaidrotas. Piemēram, Pierīgā zog dārgas automašīnas, lai tās realizētu ārzemēs vai izjauktu, lai tālāk pārdotu detaļās, bet pie mums raksturīgāka transportlīdzekļu zagšana „priekam" – lai pavizinātos. Cilvēki ir aizņemti savos darbos, tāpēc transporta līdzekļi nereti tiek atstāti bez uzraudzības, līdz ar to tas ir vieglāks mērķis garnadžiem. Sevišķi, ja tās ir samērā vecas automašīnas, tās nav tik grūti atdabūt vaļā. Vēlētos atgādināt, ka savs īpašums tomēr jāuzrauga, – uzsver Vasilijs Himuļa.
Diemžēl joprojām augstā līmenī saglabājas iedzīvotāju agresivitāte, kas arvien biežāk noved pie konfliktiem un tie savukārt – pie smagām sekām. Madonas iecirkņa priekšnieks turpina: – Visbiežāk konflikti iet rokrokā ar alkohola lietošanu, atpūšanos kompānijās. Šādi gadījumi fiksēti gan uz ielas, gan atpūtas vietās. Šogad ir tikuši reģistrēti jau trīs noziedzīgi nodarījumi ar smagiem miesas bojājumiem. To uzsveru katru reizi – ceļš no vienkārša kontakta līdz smagām sekām ir ļoti īss. Tāpēc vienmēr ir rūpīgi jāpadomā, ja tiek uzsākts konflikts vai tajā iesaistās. Kopumā gan varētu teikt, ka Madonas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā pagaidām dzīvojam pietiekami klusu un mierīgi, tomēr – viens mēnesis ir mierīgāks, tad nedēļas laikā situācija var sarežģīties. Par to vienmēr jāaizdomājas un tomēr jābūt piesardzīgiem.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px