Traģiski trešdien, 20. martā, beigušies divi satiksmes negadījumi Madonas novadā.
Kā informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma, 20. martā pulksten 19.30 Madonas novada Sarkaņu pagastā, autoceļa Madona-Gulbene 2. kilometrā, automašīnas Toyota Avensis vadītājs uzbraucis gājējam, 1968. gadā dzimušam vīrietim, kas atradies uz ceļa braucamās daļas bez gaismu atstarojošiem elementiem pie apģērba. Pēc sadursmes notriektajam vīrietim pāri pārbraukusi pretī braucošā smagā automašīna Volvo FH12 ar puspiekabi. Gājējs notikuma vietā miris. Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess.
Savukārt 20. martā pulksten 21 autoceļa Madona-Pļaviņas 10. kilometrā ceļa līkumā no ceļa braucamās daļas nobraukusi un apgāzusies automašīna Mercedes CLK-320. Notikuma vietā no gūtajām traumām miris vadītājs, 1953. gadā dzimis vīrietis. Par notikušo uzsākts kriminālprocess. Sākotnējā notikuma vietas apskate liecina, ka vadītājs pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, kas šajā vietā ir 70 km/h.
Policija aicina autovadītājus nopietni izvērtēt ceļa stāvokli un meteoroloģiskos apstākļus un izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu. Šogad, lai gan tuvojas aprīlis, joprojām periodiski uzsnieg sniegs, kas var radīt paaugstinātu bīstamību uz ceļiem, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem.
Joprojām aktuāla ir gaismu atstarojošu elementu lietošana. Policija atgādina, ka diennakts tumšais laiks ir visos gadalaikos – arī pavasarī un vasarā – un tas ir mīts, ka atstarotāji gada gaišajā laikā vairs nav vajadzīgi.
Tuvojoties skolēnu pavasara brīvdienām, policija aicina vecākus ar savām atvasēm vēlreiz pārrunāt drošības noteikumus gan uz ceļa, gan citviet. Modriem jābūt arī autovadītājiem.
Autore: BAIBA MIGLONE