Aizvadītajā nedēļā, laikā no 9. līdz 16. aprīlim, Valsts policijas Madonas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā zīmīgākie notikumi bijuši saistīti ar sadzīviskiem konfliktiem, kūlas dedzināšanu, kā arī bijuši telefoniski draudi par to, ka lielveikalā „Maxima XX" Madonā ievietota sprāgstviela.
Kā informē VP Madonas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieces vietniece Inga Safronova, kopumā reģistrēti 16 sadzīviski konflikti, viens naktsmiera traucējums, divas personas nogādātas Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā sakarā ar psihiskām epizodēm. Notikuši divi ceļu satiksmes negadījumi, saduroties automašīnām, bez cietušajiem, viena automašīna nobraukusi no ceļa, viena – uzbraukusi šķērslim, vēl cita – meža zvēram. Fiksētas divas neliela apmēra zādzības no veikaliem Varakļānos, pieci gadījumi, kad personas atradušās sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Konstatēts viens tiesas sprieduma nepildīšanas gadījums un viens notikums saistībā ar nelikumīgu apriti ar akcizētajām precēm. Šobrīd populārākais „sporta veids" ir kūlas dedzināšana – nedēļas laikā bijuši 14 pērnās zāles degšanas gadījumi.
12. aprīlī
Nakts laikā Ļaudonas pagastā iekļūts degvielas uzpildes stacijas veikalā un nozagtas cigaretes, alkohols, sadzīves preces. Uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.
13. aprīlī
Uz Bērzaunes pagasta autoceļa Bērzaune-Vestiena-Ērgļi atrasts nesprādzis kara laika lādiņš, mainot elektrības stabu. Lādiņš nodots iznīcināšanai NBS.
Uzsākts kriminālprocess par to, ka 22 gadus veca sieviete pirmstiesas izmeklēšanā tiesā sniegusi nepatiesu liecību lietā, kas iztiesāta pagājušajā gadā. „Lai cilvēki nedomā, ka tas paliek bez sekām – par to ir arī kriminālatbildība," brīdina Inga Safronova.
14. aprīlī
Pulksten 11.15 saņemta informācija, ka lielveikalā „Maxima XX" ievietots sprāgstvielai līdzīgs priekšmets. Veikalu darbinieki un apmeklētāji tika evakuēti, tika iesaistīta OMEGA specvienība. Inga Safronova komentē: „Par laimi, informācija netika apstiprinājusies. Notiek kriminālprocess, ir aizdomās turamā persona, kas, iespējams, uzdarbojusies visā Vidzemes reģionā, jo jau iepriekš ir zvanīts par ievietotu sprāgstvielu vairākos Vidzemes reģiona lielveikalos. Noteikti, ka tās bija neērtības apmeklētājiem un savā ziņā zaudējumi veikalam, bet, par laimi, evakuācija bija operatīva, neviens notikušajā necieta, viss atrisinājās veiksmīgi."
Aronas pagastā 77 gadus veca sieviete dedzinājusi pērno zāli, tādējādi nodedzinot pašai piederošu saimniecības ēku. „Tās diemžēl ir sekas „populārajai" kūlas dedzināšanai. Cilvēks domā, ka tiks galā un nelaime ar viņu nekad nenotiks, tomēr, kā redzam, mēdz būt visādi," secina VP pārstāve.
15. aprīlī
Bērzaunes pagastā apturēts autovadītājs, kurš automašīnu vadījis alkohola reibumā, bez vadīšanas tiesībām.
Madonā 27 gadus vecs vīrietis pagaidām nenoskaidrotos apstākļos pazaudējis savu ID karti un automašīnas reģistrācijas apliecību. Tiek noskaidrots, vai personu apliecinošie dokumenti pazaudēti vai notikusi zādzība.
17.04.2018.