Iestājoties siltajam laikam un tuvojoties maija brīvajām dienām, policisti aicina vecākus pārrunāt ar bērniem vairākus drošības jautājumus, kā arī pašiem pievērst lielāku uzmanību savu bērnu gaitām.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore Iveta Vāvere aicina: – Vēlētos lūgt vecākus pievērst uzmanību bērnu drošībai ceļu satiksmē. Ja brauc ar velosipēdu – vai bērnam ir velosipēdista tiesības, cik apdomīgi bērns brauc un kādā stāvoklī ir pats braucamrīks. Tāpat derētu atgādināt par ceļa šķērsošanu, lai bērns vispirms pārliecinās, vai netuvojas automašīna, lai neizskrien vienkārši uz ceļa. Otrdienas, 2. maija, rītā bija divi gadījumi, kad notika automašīnu sadursme ar mazākiem bērniem, par laimi, bez traģiska iznākuma. Tomēr tas apliecina, ka ar bērniem ir jārunā, vēlreiz jāatgādina un pieaugušajiem arī pašiem ikdienas gaitās jārāda pareizais piemērs.
Līdz ar gaišākiem vakariem un brīvām dienām jāraugās arī, lai vecāki zinātu par savu bērnu gaitām, jo bērni ir viņu atbildībā. – Diemžēl nereti bērni un jaunieši klīst pa pilsētu, ciematiem un aiz bezdarbības kaut ko demolē, dedzina. Savukārt vakaros jāatminas, ka līdz 16 gadu vecumam jaunietis ārpus mājas pēc pulksten 22 drīkst atrasties tikai kāda no vecākiem pavadībā, – atgādina Iveta Vāvere. Jāatminas, ka par šo noteikumu neievērošanu ne vien var tikt piemērots sods, bet galvenais – tas var novest pie nelaimes. Tādēļ policisti aicina pārrunāt ar bērniem viņu rīcību uz ielas un ievērot drošību.
03.05.2017.