Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Bēdīgi beidzas ceļš uz Madonu

LAURA KOVTUNA

Autors • 22.02.2016.

Burtu lielums

Ceļš no Rīgas uz Madonu diviem brāļiem pārvērties īstā murgā, februārī vēstīja raidījums „Bez tabu". Lai brīdinātu citus ceļu satiksmes dalībniekus par bīstamību uz ceļa, brāļi avārijā beigās iekļuvuši paši.

Valsts policija vēl gada sākumā informēja, ka 13. janvārī autoceļa Rīga-Ērgļi 41. kilometrā kāds automašīnas Chrysler Voyager vadītājs uzbrauca smagās automašīnas Scania ceļa malā izkrautiem baļķiem. Taču neilgi pēc notikušā Chrysler Voyager pasažieris vērsās kādā interneta portālā ar savu notikušā izklāstu: „Smagā kravas automašīna bija pilnīgi aizšķērsojusi abas brauktuves daļas (vienā pusē pati mašīna, turpat blakus – piekabe), un abās ceļa pusēs nokrauti tā saucamie baļķi (~10 cm diametrā). Smagās automašīnas šoferis nebija izlicis nevienu brīdinošo zīmi (nedz avārijas trijstūri, kas ir obligāts šādos gadījumos, nedz arī ko citu darījis situācijas labā, lai novērstu iespējamu ceļu satiksmes negadījumu).
Mēs, braucot pa ceļu, kuram sākās straujš lejupceļš, pēkšņi ieraugot šo negaidīto šķērsli, rīkojāmies, kā varēdami, – automašīnu praktiski izdevās apstādināt, taču nedaudz uzbraucām uz šiem baļķēniem un apstājāmies. Automašīna šī negadījuma rezultātā nebija cietusi, arī mēs necietām. Mēs abi izkāpām no automašīnas, apskatījām situāciju – secinājām, ka mašīnu nevar izkustināt bez baļķu izvilkšanas no apakšas, ko arī brālis darīja, savukārt es paņēmu lukturi un devos pa kalnu augšā brīdināt citus iespējamos ceļu satiksmes dalībniekus, lai novērstu vēl vienu iespējamo ceļu satiksmes negadījumu. Atejot piecus metrus nost no mūsu automašīnas, ieraudzīju pirmo automašīnu BMW, kas lielā ātrumā pa labi no mūsu mašīnas iebrauca grāvī. Neskatoties uz šo situāciju, es turpināju skriet uz kalna augšpusi. Noskrienot vēl kādu gabaliņu, parādījās otra mašīna BMW, kas lielā ātruma dēļ nespēja sabremzēt un uzskrēja virsū mūsu mašīnai un brālim, iespiežot brāli starp divām automašīnām. Kas bija arī patiesais iemesls gūtajām traumām… Izdzirdot brāļa kliedzienus, skrēju viņam palīgā, bet šoferis no mašīnas, kas uzskrēja virsū, teica, lai es skrienu kalnā, jo brauc vēl viena mašīna BMW. To arī darīju, tādējādi izdevās novērst vēl vienas mašīnas sadursmi (tā paspēja apstāties). Tad tika izsaukti glābšanas dienesti, un secīgi tika sniegta pirmā palīdzība manam brālim, līdz atbrauca ātrā palīdzība. Par pārsteigumu man, pirmā negadījuma vietā ieradās policija un tikai pēc brītiņa – ātrā palīdzība, kaut gan pirmā tika izsaukta ātrā palīdzība. Paldies Dievam, mans brālis ir optimistiski noskaņots un dzīvībai briesmas vairs nedraud. Ir tikai viena nelaime – brālim „noņēma" kāju…"
Arī raidījumā izskanēja šī stāsta versija – autovadītājs Aivars pamanījis, ka ceļu aizšķērso kāds smagais automobilis, kas, lai atvieglotu baļķu iekraušanu, turpat blakus piedzinis arī piekabi. Tā radījusi bīstamu situāciju satiksmē, tāpēc nolemts izkāpt ārā no auto un, novietojot atstarojošo trīsstūri, kas signalizē par bīstamu situāciju, doties runāt ar kravas automobiļa vadītāju. Diemžēl bīstamo situāciju nepamanīja kāds cits autovadītājs, kurš notrieca Aivaru. Pēc gūtās avārijas vīrietim ir lauzts plecs un zaudēta kāja.
Nupat, teju vai pusotru mēnesi pēc avārijas, klajā nācis Valsts policijas Ogres iecirkņa policistu aicinājums atsaukties šī ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekiem.
„Šā gada 13. janvārī, ap pulksten 20.20, Ogres novada Suntažu pagastā, uz autoceļa P4 Rīga-Ērgļi, 41. kilometrā, kravas automašīna Scania (kokvedējs ar piekabi), braucot Rīgas virzienā, uz slidenas brauktuves nespēja uzbraukt kalnā. Rezultātā automašīnas vadītājs no piekabes bija izkrāvis baļķu kravu, daļu no baļķiem izkraujot uz ceļa braucamās daļas. Nedaudz vēlāk izkrautajai baļķu kravai, nepamanot uz ceļa atstāto kravu, uzbrauca automašīna Chrysler Grand Voyager, kura brauca virzienā no Rīgas uz Ērgļiem. Pēc negadījuma Chrysler vadītājs izkāpa no automašīnas, taču šajā brīdī viņam uzbrauca Ērgļu virzienā braucošā automašīna BMW.
Šobrīd policijas rīcībā ir informācija, ka, vēl pirms Chrysler markas automašīna uzbrauca baļķiem, no Rīgas puses notikuma vietai pietuvojās vēl četras vieglās automašīnas. Šīs automašīnas, netiekot garām kokvedējam ar piekabi, devās atpakaļ Rīgas virzienā, tādēļ šo automašīnu vadītāji varētu liecināt par situāciju, kas notika negadījuma vietā. Iespējams, ka ir aculiecinieki, kas negadījuma vietai pabrauca garām jau uzreiz pēc automašīnas Chrysler un BMW sadursmes. Ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus policija lūdz zvanīt uz tālruņa numuriem 65002403, 65002428, 65002400 vai 110," ziņo VP pārstāve Ance Rozīte.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px