Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Avārijā gājušas bojā divas sievietes

LAURA KOVTUNA

Autors • 16.01.2017.

Avārijā gājušas bojā divas sievietes
Burtu lielums

Traģisks ceļu satiksmes negadījums noticis sestdien, 14. janvārī, pulksten 10.40 Madonas novada Sarkaņu pagastā, autoceļa Madona-Gulbene 11. kilometrā. Vieglā automašīna Opel iebraukusi pretējā braukšanas joslā, kur sadūrusies ar kravas automašīnu Volkswagen. Negadījumā gājušas bojā divas sievietes, kuras atradās automašīnā Opel, – 1949. gadā dzimusī vadītāja un 1964. gadā dzimusī pasažiere.

Notikuma vietā ieradās Valsts policija (VP) un mediķi, izsaukumu pulksten 10.45 saņēma arī ugunsdzēsēji glābēji. Viņi no automašīnām izgrieza divus cilvēkus un sakārtoja ceļa braucamo daļu, darbi tika pabeigti pulksten 13.37. Kā liecina pašreizējā Valsts policijas rīcībā pieejamā informācija, negadījums, iespējams, noticis tādēļ, ka vienai no automašīnas Opel riepām nav bijis atbilstošs protektora dziļums. Fotoattēlā redzams, ka tie ir vien 2,26 mm. Valsts policija atgādina, ka vieglo automašīnu ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm, tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam. Laikapstākļu dēļ ceļi daudzviet var būt apledojuši, tāpēc jo īpaši svarīgi ievērot arī atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Tomēr patiesie negadījuma iemesli vēl tiek skaidroti.
Interneta portālos daudzi iedzīvotāji komentē un izteic sašutumu par stāvokli, kādā bijis ceļš. Arī Madonas novada pašvaldībai avārijas dienā tika izteikts pārmetums: „Gandrīz katru gadu kāds līķis Biksēres līkumā! Ceļu tur nekad laikam nesataisīs vai arī līdz kādam konkrētam līķu skaitam jāpagaida?" Uz ko sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa atbildēja: „Jūsu sašutums par traģiskajiem ceļu satiksmes nelaimes gadījumiem ir saprotams, nevienam normāli domājošam cilvēkam tie nav vienaldzīgi, ikviens jūt līdzi bojā gājušo un cietušo ģimenēm, tuviniekiem, taču, ja runājam par ceļu Madona-Gulbene (t. sk. minēto Biksēres līkumu), šī šoseja pieder „Latvijas Valsts ceļiem", kā pārziņā ir gan ceļa uzturēšana, gan remontdarbi. Pašvaldības rīcībā ir informācija, ka „Latvijas Valsts ceļi" ir ieplānojuši šī ceļa rekonstrukcijas darbus. Visdziļākā līdzjūtība bojā gājušo ģimenēm."

17.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px