Vidzemes reģionā drošībai ceļu satiksmē nupat tika pievērsta īpaša uzmanība un visā teritorijā notika profilaktiskie reidi. Situācija joprojām nav iepriecinoša, un ceļu satiksmes dalībnieku vidū turpina valdīt vienaldzība gan pret savu, gan apkārtējo drošību. It īpaši tas attiecināms uz autovadītājiem, kuri sēžas pie stūres alkohola reibumā.
Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks atklāj: – Joprojām satraucošs ir fakts, ka, neraugoties uz lielajiem sodiem, risku zaudēt autovadītāja apliecību uz vairākiem gadiem, visnotaļ sarežģītiem braukšanas apstākļiem, jo ir rudens, tumšs, slikta redzamība, meža zvēri, autovadītāji turpina klaji ignorēt Ceļu satiksmes noteikumus – ne tikai brauc stiprā alkohola reibumā, bet arī mēģina bēgt no policijas, tādējādi pastiprinot jau tā bīstamo situāciju.
Absolūts rekordists bijis kāds Ērgļu novada Jumurdas iedzīvotājs, kurš ne tikai pie stūres bija sēdies 3,04 promiļu reibumā un bez autovadītāja apliecības, bet arī mēģināja bēgt no policijas, kad vairākkārt tika aicināts apturēt automašīnu. Tas notika pēc pulksten 23.30 uz autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.10.2014.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore