Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Atgādina par noteikumu ievērošanu problēmvietās

LAURA KOVTUNA

Autors • 25.04.2017.

Atgādina par noteikumu ievērošanu problēmvietās
Burtu lielums

Madonā ir vairākas vietas, kas ceļu satiksmes un Madonas novada pašvaldības saistošo noteikumu neievērošanas ziņā regulāri nonāk Madonas novada pašvaldības kārtībnieku redzeslokā. No malas raugoties, tā vien šķiet, ka pārsvarā šie noteikumi (piemēram, aizliegums apstāties un stāvēt vai iebraukt transportlīdzekļiem) tiek pārkāpti slinkuma dēļ vai tāpēc, ka tā dara arī citi. Joprojām kārtībnieku sākotnējā pieeja ir izglītojošais un informatīvais darbs, tomēr, ja tas nelīdz, tiek arī sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Kārtībnieks Roberts Krauklis vēlējās aktualizēt dažas no sāpīgākajām vietām, kur bieži vien netiek ievēroti noteikumi un uzliktās norādes vai aizlieguma zīmes: – Viena no problēmvietām ir pie bērnudārza „Saulīte", runājot tieši par bērnu izlaišanu. Tam ir paredzēts stāvlaukums – piebrauci, bērnu izlaidi. Savukārt pie ceļa, kas iet gar bērnudārzu, virzienā uz Laulības graviņu, ir uzlikts ķieģelis. Arī no otras puses, no Laulības graviņas, nesen šim ceļam ir uzlikts ķieģelis, iepriekš no šīs puses teorētiski šeit varēja izbraukt cauri. Tomēr šobrīd šis posms ir pilnībā slēgts, un tas domāts bērnu drošībai. Kādas tik atrunas dzirdētas, kāpēc autovadītājs iebraucis zem ķieģeļa: „Piegādāju preci, man bērns jāizlaiž." Nekas no tā nav izņēmums! Elementāri, tas ir ķieģelis – iebraukt aizliegts, izņemot operatīvos dienestus, ja jāveic darba pienākumi. Šķiet, ja daži vecāki varētu, viņi iebrauktu tieši bērnudārzā, lai izlaistu savu bērnu. Ziemā vēl atstāj motoru darbojošos, pārējie bērni iet un elpo tos dūmus.
Tāpat joprojām atsevišķi autovadītāji atstāj savus spēkratus stāvēšanai Raiņa ielas malās, kur uzliktas aizlieguma zīmes „Apstāties/stāvēt aizliegts" ar papildzīmi – darbdienās, laikā no pulksten 9 līdz 16. Kārtībnieks saprotoši piebilst, ka pēc idejas šīs zīmes vairāk domātas ziemai, kad tīrīšanas tehnikai citādāk nav iespējams no sniega attīrīt brauktuvi, taču – ne tikai. – Iekšpagalmi ir tik šauri, ka operatīvo dienestu transportlīdzekļi nereti tajos nevar tikt, tādēļ ērtāk ir atstāt auto Raiņa ielas malā. Cilvēkiem tomēr vajadzētu par to aizdomāties, ja reiz šādas aizlieguma zīmes ir izvietotas, jo var gadīties, ka arī pašam kādreiz ir nepieciešama dienestu palīdzība, – pauda Roberts Krauklis. Arī, ja automašīnām trūkst vietas stāvēšanai, tās tiekot iebrauktas zaļajā zonā, kas arī ir aizliegts. Šāda situācija ir, piemēram, pie kādas daudzdzīvokļu mājas Raiņa ielā. – Ar katru dienu mašīnas ir arvien tālāk iedzītas zaļajā zonā, acīmredzot, lai varētu atrunāties – „bet te jau ir iebraukāts". Zaļā zona un stāvlaukums ir divas dažādas lietas. Ja pie mājas pietrūkst vietas, kur noparkoties, jāņem tas gabaliņš uz priekšu un jāsakārto kā stāvlaukums.
Savukārt Valdemāra bulvārī, pie Madonas pilsētas 1. vidusskolas, daudzi atrunājas, ka nav ievērojuši zīmi „Stāvēt aizliegts". Kārtībnieks atgādināja: – Pirmā zīme ir jau pie Raiņa ielas un Valdemāra bulvāra krustojuma, un tā darbojas līdz pat stāvlaukumam. Var apstāties un izlaist pasažieri, bet novietot auto stāvēšanai – tikai stāvlaukumā. Tālāk no stāvlaukuma atkal ir zīme ar aizliegumu stāvēt.
Vēl jo vairāk, atsevišķi autovadītāji savus spēkratus mēdzot novietot stāvēšanai uz veloceliņiem, kas iezīmēti Saules ielas malās. Kā uzsvēra kārtības sargs, Madona cenšas būt draudzīga velobraucējiem un rollerslēpotājiem, tādēļ izveidotas šādas velojoslas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan sportistiem, gan ārzemju viesiem, kas labprāt tās izmanto. Mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, lietojot viņiem paredzēto satiksmes infrastruktūru, nevajadzētu pakļaut sevi liekam riskam, piemēram, ja jāapbrauc stāvēšanai novietots auto.
Visbeidzot, jau daudzkārt aprunātais „Rimi" stāvlaukums. – Ja vēlas automašīnu novietot uz neilgu laiku, līdz stundai, to var darīt šajā stāvlaukumā, novietojot pie automašīnas priekšējā loga informāciju par laiku, kad automašīna šeit atstāta. Ja auto jānovieto stāvēšanai uz ilgāku laiku, piemēram, ja cilvēks atbraucis uz pilsētu un jāizskrien vairākās darīšanās centrā, auto bez jebkādiem ierobežojumiem var novietot desmit soļu attālumā no „Rimi" stāvlaukuma, vecajā tirgus laukumā, kur ir vieta teju vai simt spēkratiem, – alternatīvu minēja Roberts Krauklis. Lai gan šobrīd joprojām ar šādiem pārkāpumiem tiek strādāts informatīvi un skaidrojoši, jau tuvākajā laikā gaidāms plašāks reids „Rimi" stāvlaukumā.
– Iepriekšējie kārtībnieki vairāk strādāja ar sodīšanas pieeju, bet tam ātri vien nāca pretuguns. Cilvēki pēc tam iet sūdzēties, pārsūdz protokolus – acīmredzot, tāda negatīva pieeja tādu pašu arī saņem atbildē. Mēs labāk simt reižu stāstām, skaidrojam, mūsu misija vairāk ir izglītojoša. Tomēr, ja cilvēks galīgi nesaprot un noteikumus turpina pārkāpt, tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, – atzina kārtībnieks.

26.04.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px