10. maija pēcpusdienā Madonas iecirknī saņemta informācija no medicīnas iestādes, ka slimnīcā ievietots 12 gadu vecs zēns, kuram konstatēta šauta brūce kājā. Policija noskaidrojusi, ka zēns traumu guvis savā dzīvesvietā, kur viņam nejauši kājā ar pneimatisko ieroci iešāvis draugs, arī 12 gadu vecs zēns.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma informēja, ka policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13. nodaļas „Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību". Tiek noskaidroti notikušā apstākļi, un procesa ietvaros izņemta pneimatiskā šautene.
Noskaidrots, ka šī nav pirmā reize, kad zēni izmanto pneimatisko šauteni, arī līdz šim viņi ar to spēlējušies, mājas pagalmā „trenējoties" šaušanā. Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likums nosaka – pneimatiskais ierocis ir ierocis, no kura lodi, bultu vai citu šāviņu izšauj ar saspiestas gāzes palīdzību. Fiziskai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, ir tiesības iegādāties, glabāt un pārvadāt aukstos ieročus, mazas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju un izmantot šos ieročus treniņos un sporta sacensībās.
Policija atgādina, ka tikai laimīgas sagadīšanās dēļ notikušajam nav daudz smagākas sekas, un aicina vecākus daudz lielāku vērību pievērst tam, kur un kā jūsu bērni pavada brīvo laiku un kādas „rotaļlietas" tie izmanto izklaidei.
Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars atklāja, ka puisis vakar pārcietis operāciju. Lodi no augšstilba izņēmis traumatologs Jānis Litaunieks. Tā bijusi iešauta dziļi, taču, par laimi, neradīs ilgstoši paliekošas sekas. Pēc neilgas ārstēšanās slimnīcā zēns, visticamāk, varēs doties mājās.
Autore: LAURA VOITIŅA