Ar katru dienu jo vairāk Cesvaine pārvēršas par īstu Ziemassvētku pilsētiņu. Sniegs pārklāj māju jumtus, un pat pils torņu smailes piesegušās ar sniega segu. Visapkārt viss tik balts, ka nevar nedomāt par gada skaistāko svētku – Ziemassvētku – tuvošanos.
Cesvaines tūrisma centrs strādā, lai rosinātu apciemot Cesvaini un atklātu tās rāmo un viesmīlīgo skaistumu. Tomēr ziemā, kad apmeklētāju skaits sarucis, vēlamies sagādāt prieku ne tikai viesiem, bet arī Cesvaines iedzīvotājiem, visiem, kas vēlas pirms Ziemassvētkiem padomāt par sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Tāpēc šogad turpināsim iesāktās tradīcijas. Viena no tām ir Ziemassvētku labdarības akcija „Iepriecini līdzcilvēku!".
Cesvaines novads nav liels, tomēr pietiekami liels, arī šeit ir cilvēki, kam svētku siltuma varbūt pietrūkst. Mums ikvienam ir iespēja padarīt šos svētkus skaistākus kādam līdzcilvēkam. Ja ir vēlēšanās dalīties došanas priekā, var sagatavot nelielu dāvaniņu šiem cilvēkiem. Dāvaniņai nav jābūt par dārgu naudu pirktai, tā var būt paša rokām darināta. Tikai jāpieliek klāt sirsnīgs vēlējums un savs paraksts un jāatnes uz pili. Ar Cesvaines sociālā dienesta atbalstu dāvaniņas nogādāsim tiem cilvēkiem, kuriem varbūt pietrūkst svētku siltuma, – Cesvaines vientuļajiem pensionāriem.
Saglabājot tradīcijas, tāpat kā pērn, arī šogad no 9. decembra pilī sācis darboties Ziemassvētku pasts. Katram ir iespēja atnest savus sagatavotos Ziemassvētku apsveikumus un iemest īpašajā pils Ziemassvētku pasta kastē. Mēs tos apzīmogosim ar pils īpašo zīmogu un nogādāsim adresātam. Cesvaines novada iedzīvotājiem tas būs par velti, bet, ja vēlaties sūtīt apsveikumu kādam aiz Cesvaines robežām, uzlīmējiet pastmarku. Lai adresāti sūtījumus saņemtu laikā, pils Ziemassvētku pasta kastē tie jāiemet līdz 20. decembrim.
Lai visas mūsu labās domas tiek savērptas sniega virpulī un iepūstas nu jau nākamajā gadā!
Autore: DIĀNA CEPURNIECE,
pašvaldības aģentūras
„Cesvaines tūrisma centrs" direktore