Praulienā 10. decembris iesākās nemiera pilns. Laika ziņas vēstīja negaisu, kas varēja izjaukt pagasta lielās Ziemassvētku egles iedegšanu. Bet laika ziņas, par laimi, nepiepildījās.
Iepriekšējā gadā Praulienā bija Eņģeļu egle, bet šogad eņģeļiem pievienojās Ziemassvētku – gaismas, ticības – zvaigznes. Pasākuma dalībnieku kuplo pulciņu krietni vien pārsteidza Ziemassvētku vecītis, kas šoreiz par pārvietošanās līdzekli bija izvēlējies traktoru. Ovācijām skanot, vecītis devās pie sapostās egles, lai sasveicinātos ar visiem klātesošajiem. Sekoja pagasta pārvaldes vadītāja Valda Gotlaufa uzruna, pēc tam viņš egli iedegt aicināja pašus izturīgākos, aktīvākos pagasta iedzīvotājus – bērnu deju kolektīvu „Zig-zag" un viņu vadītāju Daigu Madernieci, kas eglē iekāra mirdzošo Ziemassvētku zvaigzni, kura nestu gaismu un ticību mūsu dzīvē.
Egli visi iepriecināja ar kopīgu dziesmu, un tad jau visus priecēja rūķi („Zig-zag") ar dejām vadītājas Daigas Madernieces vadībā. Jautrībai neļāva norimt arī Mares (Māra Gaidule) un Lilles (Lilita Cimdiņa) dialogs par Ziemassvētku tradīcijām, politiskām un kultūras dzīves nebūšanām. Abas, konstatējušas, ka, par laimi, ar kultūras dzīvi Praulienā viss ir kārtībā un drīzumā gaidāma kluba atklāšana Saikavā, aiztraucās jaunu tērpu meklējumos.
Pasākuma nobeigumā ieradās ķekatnieki (Praulienas sieviešu vokālais ansamblis ar vadītāju Ingu Avišāni). Tie, kuri vēlējās, varēja ielocīt kājas dejā. Pēc tam tika ēstas piparkūkas, siers, sasildīties varēja, nobaudot tēju vai karstvīnu. Daudzi vēlējās fotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti, bērni skaitīja vecītim dzejolīšus, par ko saņēma kārumu, kā arī sildījās rotaļā. Lai gan bija auksts, daudzi atzina, ka ļoti labi pavadījuši laiku.
Šajā klusajā adventa laikā gribu minēt arī šāgada nomināciju „Goda praulēnietis" ieguvējus:
„Jaunietis 2010" – Alise Sniedze. Ar savu nopietno pieeju nopietnām lietām, dabiskumu un šarmu iemanto cilvēku simpātijas un ir ļoti vispusīga pašdarbniece.
„Gada cilvēks PII „Pasaciņa"" – Biruta Svilāne. Ar sirdi un dvēseli pilda savus pienākumus. Par ļoti jauku attieksmi pret mazajiem audzēkņiem un viņu vecākiem.
„Gada cilvēks Praulienas skolā" – Tamāra Misiņa. No 30 aizvadītajiem gadiem šinī skolā 15 gadu ar panākumiem vada kolektīvu. Paldies skolas direktorei par ilggadēju, radošu darbu, vadot skolas kolektīvu un veidojot skolēnu personības.
„Uzņēmējs 2010" – Inese Lapiņa. Ne tikai uzņēmēja, bet arī lauksaimniece, daudz strādā pati, atbalsta pašdarbību.
„Lauksaimnieks 2010" – Inta un Māris Avotiņi. Pierādījuši, ka var sekmīgi saimniekot arī šajos grūtajos laikos, kad daudzas zemnieku saimniecības izbeidz savu darbību. Uzcēluši jaunu lopu novietni, palielinājusi ganāmpulku.
„Cilvēks savā vietā" – Lauma Kellija. Par viņu raksta: mūsu skolas sirds, bez viņas – skola tukša, bez dvēseles. Nav tāda bērna, kura galvu viņa nav noglāstījusi. Vienmēr mīļa, atsaucīga, laipna.
„Ģimene 2010" – Vēsma un Maigonis Lauvas. Labs piemērs jaunajām ģimenēm. Savu un citu bērnu audzinātāji, vecu un nevarīgu cilvēku atbalstītāji un kopēji.
Mēs lepojamies ar viņiem! Novēlam gaišus, mīļus Ziemassvētkus! Lai nākamajā gadā nezūd apņēmība radīt brīnumus, piepildīt mazus un lielus sapņus, saglabāt ticību, ka vispirms mēs katrs pats par sevi un tad visi kopā esam spējīgi radīt brīnumus, kas pārsteidz mūs pašus un citus.
Autore: SARMĪTE LAZDIŅA,
Praulienas pagasta pārvaldes
kultūras darba organizatore