Neparedzētie laikapstākļi, kas līdz ar snieglauzi, elektrības padeves traucējumiem un sniegputeni ir skāruši laukus, ietekmējuši arī Mārcienas pagasta lauku sētas "Celmiņi" saimnieka Oļģerta Celmiņa lēmumu. "Ziemassvētku vecīša namiņš" šogad izjūt ziemas sagādātos samērā ekstremālos pārbaudījumus, līdz ar to interesentiem ir jāsamierinās ar atteikumu.
Lauku sēta "Celmiņi" pagājušā gada nogalē nāca klajā ar Ziemassvētku piedāvājumu, kas pievienojās novada tūrisma pakalpojumu klāstam. Apmeklētājiem tika piedāvāts romantisks "Ziemassvētku vecīša namiņš" ar savu stāstu, ar programmu ģimenēm un bērniem, ar iespēju pasūtīt cienastu, apskatīt lauku sētu, dzīvniekus. Tas daudzus ieinteresēja, un apmeklētāju netrūka. Daudzi bija gatavi uz vecīša namiņu Mārcienā doties arī 2012. gada decembrī, un sākotnēji "Celmiņu" saimnieks bija iecerējis atkal atvērt durvis savā lauku sētā visiem interesentiem, taču šajā gada nogalē visi skarbie dabas apstākļi nedod iespēju pat namiņu izrotāt. Oļģerts Riekstiņš mudināja iztēloties: – Iedomājieties, namiņš ir jānoformē, bet egles ir apledojušas, un zari izskatās kā no plastmasas. Neko tādu no dabas jau nebijām gaidījuši. Pēc snigšanas un puteņa mājas ir arī pamatīgi ieputinātas. Arī elektrība – te ir, te nav, un elektrisko spuldzīšu virtenes nevar iemirdzēties. Mežu skārusi snieglauze, koki ir noliekušies. Arī dzīvniekus tādos ziemas apstākļos nevaru izvest ārā, kā tas bija pagājušajā gadā. Tad arī secināju, ka par katru cenu neko nevajag darīt, jo no manis tas prasītu pārlieku daudz enerģijas, spēka, arī naudas, un kāda gan būtu atdeve, ja aizputinātajā ceļā nevar iebraukt, bet ir jābrien. Laukos nav viegli ikdienā, kur nu vēl svētkus sarīkot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.12.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva