Šogad pavasaris atnācis agri. 19. martā Kalsnavas pagastā jau varēja vērot atsevišķu ziemāju tīrumu virsmēslošanu.
Viens no lielākajiem pagasta graudaudzētājiem – SIA "Centa L" – pārsvarā audzē ziemājus – ap 400 ha. Saimnieks Jānis Lūsis vērtē, ka pavasaris ir agrs, atsevišķi tīrumi jau apžuvuši, taču ziemāju tīrumi ir jānovērtē, kā mostas, kam dot virsmēslojumu, kur vēl jānogaida: – Sākumā minerālmēslojums tika uzkaisīts pašiem sliktākajiem laukiem, jo vēl ir par agru, sasteigt nevajag. Gatavību noteikt ir vienkārši – izrauj dēstu un apskatās saknes. Ja dzen baltās saknītes, tad var augiem dot minerālmēslus. Ziemāji sāk atgūties, drīz jau dosim mēslojumu visiem laukiem. Pagaidām ziemāju tīrumi izskatās cerīgi. Ja Dievs dos visus apstākļus, lai raža būtu, tad, ieguldot savu darbu, veiksies.