Madonas novada Kalsnavas pagastā viens no lielākajiem graudaugu audzētājiem ir SIA "Centa L". Ziemāji, kas iesēti 347 ha platībā, ir pārdzīvojuši garo un sniegiem bagāto ziemu.
SIA "Centa L" laukos zemākās vietās joprojām ir redzami lielāki vai mazāki sējumu izslīkumi, arī ziemas "izgulējumi".
– Tik daudz sniega nokusa, un skaidrs, ka ūdens pabojās sējumus. Rapsis, ziemas kvieši, rudzi vēl tā īsti nav pamodušies. Dabai pretī mēs nevaram stāties, un pirms laika steigties nevar. Vajadzētu dot virsmēslojumu, bet netiekam ar tehniku uz tīruma. Vēl ilgi netiksim, jo visur ir peļķes un dubļi. Domāju, labi ja varēsim strādāt uz lauka pēc 20. aprīļa, – sacīja SIA "Centa L" valdes priekšsēdētājs Jānis Lūsis.
Pagaidām vēl grūti paredzēt, kādi būs ziemas labības un rapša lauki. Kad nokusis sniegs, redzams, ka sējumi dažādos tīrumos izskatās dažādi. Tiesa, zemākajās vietās, kur uz lauka ūdens stāv joprojām, sējumi būs izslīkuši, spriež Jānis Lūsis.
Lai gan graudu iepirkuma cena ir samazinājusies, SIA "Centa L" sēs un audzēs arī vasarājus, plānots iesēt vairāk nekā 200 ha. Uzņēmums ir SIA "Latraps" paju biedrs, un patlaban notiek līgumu slēgšana ar graudu audzētājiem par ražas iepirkumu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto