VARAKĻĀNU novada lauku saimniekiem līdz gada beigām semināri vairs nav paredzēti, tie atsāksies ar jauno gadu.
Gads ir bijis bagāts gan ar LLKC Madonas nodaļas, gan Latvijas Biškopības biedrības rīkotajiem semināriem un pieredzes apmaiņas pasākumiem, kur aktīvi piedalās arī Varakļānu novada ļaudis. Kā pastāstīja lauku attīstības speciāliste Janīna Grudule, nupat astoņi novada pārstāvji devās uz Rēzeknes rajona Ozolmuižas pagastu, kur z/s "Kalēji" saimnieks Aivars Kjakse pastāstīja par to, kā ierīkot un apsaimniekot zivju dīķus. – Beidzamā tikšanās reize visiem novada ļaudīm bija uz valsts svētkiem, kad četri zemnieki saņēma Pateicības rakstu par novada goda popularizēšanu. Tie ir: Murmastienes pagasta z/s "Ābeles'' saimnieks Ivars Grudulis, saimniecības "Šķesteri" saimnieks Māris Gruduls, Varakļānu pagasta z/s "Dzenīši" saimniece Rita Dzenovska un z/s "Liepsalnieki" īpašniece Ilga Mestere. Viņu saimniecībās ir rīkoti reģiona lauka semināri, kas ļāvuši smelties praktiskus padomus. Lepojamies arī ar to, ka mūsu novads ir pirmajā desmitniekā Latvijā apstrādātās zemes ziņā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ