Katru gadu pašā augusta viducī Varakļāni uzzied, jo pilsētā norisinās pasākums „Ziedi un mūzika Varakļānos".
Jau no agra rīta ikvienu varakļānieti un pilsētas viesi pārsteidza instalācijas, kuras tapušas konkursa „Ziedi Varakļāniem" ietvaros. Pavisam konkursam šogad bija pieteiktas piecas instalācijas. Pateicības par radošo ideju izpausmi saņēma Arita Apeine par darbu „Pienenes", Varakļānu kultūras nama darbinieki – „Ja man būtu zāles pļāvējs…", Lauma Ikše – „Jaunlaulātie", Rita Piziča – „Varavīksne plus". Par labāko un radošāko instalāciju šogad atzīts Ligitas Stafeckas darbs „Astoņkāji. Dzīres dīķī".
Bērnu smiekli un pieaugušo čalas piepildīja Varakļānu kultūras namu un tā apkārtni. Šeit ikvienam bija, ko darīt! Varakļānu bibliotēkā bija aplūkojama literatūras izstāde par Varakļāniem kādreiz un šodien un bērnu zīmējumu izstāde „Mana sapņu pilsēta". Varakļānu kultūras nama zālēs, nesteidzīgi baudot rīta tēju vai kafiju, bija iespēja noskatīties kultūras nama pasākumu fotoreportāžu „No svētkiem uz svētkiem", aplūkot starptautiskā glezniecības plenēra „Baltā pilsēta 2013" gleznu izstādi un ielūkoties atmiņu stāstu un fotogrāfiju izstādēs „Rīgas ielas stāsti" un „Varakļāni laiku lokos". Radošajā darbnīcā „Uzziedi Varakļānos" bērni un vecāki izgatavoja puķes, kuras iestādīja kopīgā puķu pļavā. Vislielāko prieku lieliem un maziem sagādāja vizināšanās ar zirgu un poniju. Protams, bija ieradusies arī Varakļānu Lapsa, kas ikvienu aicināja uz kopīgu foto.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2014.
Autore: KRISTĪNE STRODE,
Varakļānu kultūras nama
pasākumu organizatore