DZELZAVAS pagasta ZS „Krastiņi" labību audzē ap 550 ha platībā, no tās ap 300 ha sēs vasarājus, pārējos laukos augs ziemāji. Lieldienu svinēšana šogad sakrīt ar sēju, un tāpēc saimniecībā prioritāte ir lauku darbi.
Uz vaicājumu par pirmajiem darbiem tīrumā saimnieks Normunds Vilmanis atbildēja: – Pavasaris ir agrs, bet ar sēju aprīļa sākumā nesteidzos, jo uzskatu, ka vēl bija par ātru. Pirmais darbs – ziemāju virsmēslošana, un, kā tikai var tikt uz lauka, tas arī izdarīts. Pirmie vasarāju hektāri tika iesēti pirms Lieldienām, 19. aprīlī, bet laukos, kad pieturas silts un saulains laiks, arī visi svētki lielākoties pagāja pavasara darbos tīrumā.
Vaicāts, kā pārziemojusi ziemas labība, Normunds Vilmanis vērtēja: – Par ziemājiem nevaru sūdzēties, mūsu pusē tie ir samērā labi pārcietuši kailsalu. Ziemas sējumu stāvoklis ir tik dažāds – kā kurā vietā un kā kurā saimniecībā. Ja ir jāpārsēj, tad ir slikti, jo tās ir papildu izmaksas. ZS „Krastiņi" pārsēt neko nepārsēšu, tikai laukiem ir dots virsmēslojums. Ceru, ka ziemas labība atkopsies, pēc mēslojuma labāk paliek, kaut ideāls nav nekas.
Izjautāts par to, vai sējas izmaksas šopavasar nav kļuvušas lielākas, Normunds Vilmanis atbildēja: – Visu sagādāju jau pagājušajā gadā, par šā gada cenām nekas nav pirkts, pavasara darbiem izlietoju rezerves.
Autore: IVETA ŠMUGĀ