Kalsnavas arborētumā pagājusī sniegiem bagātā ziema dekoratīvajiem košumkrūmiem un kokiem nav nodarījusi būtisku kaitējumu.
To apstiprināja Kalsnavas arborētuma dendroloģe Benita Rudzīte: – Vairāk ir cietuši kadiķi, kas saulē apdeguši, bēdīgāk izskatās priedes, kam sniega svars salauzis zarus, bet nekādu ļoti lielu bojājumu nav, kociņi ziemu ir pārcietuši salīdzinoši labi. Vitalitāte ir katrā ieprogrammēta. Tulpjukoks arī ir pārziemojis, un tas ir vienīgais ciltstēvs. Būs iespējas arborētumam arī atjaunoties, un esam jau sākuši sakopšanas darbus.
No šogad iecerētajiem darbiem viņa minēja tūju labirinta veidošanu.
Uz vaicājumu par to, kas būs pirmie ziedi, Benita Rudzīte sacīja: – Zalktenes, kizils, lielos pumpuros jau ir magnolija, par ziediem varēs priecāties pavisam drīz.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.04.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅS foto