23. februārī beidzot tika dota „zaļā gaisma" hokejam Kusā, jo iepriekšējās trīs nedēļās laikapstākļi to neļāva izdarīt. Kopumā uz sacensībām atbrauca astoņas komandas (četras no tām bija vietējās, no Kusas). Uzvarēja komanda „Ozoli", otro vietu ieguva „Šlāgeris", trešajā vietā – komanda „Beška".
Katrā komandā varēja pieteikt četrus spēlētājus, jo uz laukuma formāts – trīs pret trīs, bez vārtsargiem. Komandas pēc izlozes tika sadalītas divās grupās, pa četrām komandām katrā. Grupās tika aizvadītas spēles ar piecu minūšu spēles laiku, spēles temps bija augsts, jo katrs gribēja pēc iespējas ātrāk iemest vārtus. Lai noskaidrotu A grupas pirmās divas labākās komandas, vajadzēja mest metienus no laukuma centra tukšos vārtos, kur precīzāki bija ciemiņi no Ozoliem.
Pēc grupu spēlēm sākās daudz interesantākas spēles, jo katrs vēlējās uzvarēt. Uzvaras cena bija augsta, jo uzvarētāji tika uzreiz pusfinālā, bet zaudētāji sarindojās no 5. līdz 8. vietai.
Pirmajā pusfinālā cīnījās „Ozoli" un komanda „Beška", kur ar rezultātu 4 : 2 pārāka bija Ozolu komanda. Otrie spēlēja „Šlāgeris" un „Pivsis", un ar rezultātu 5 : 0 uzvarēja „Šlāgeris". Par trešo vietu cīnījās komanda „Pivsis" no Kusas un komanda „Beška". Spēle bija ļoti interesanta un nervoza, jo komandas rādīja labu hokeju. Pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu – 2 : 2, turpinājās papildlaiks, līdz „zelta" vārtiem. Pēc ļoti neveiksmīgas mājinieku komandas epizodes komanda „Beška" izcīnīja uzvaru ar 3 : 2 (A. Ozdoba, R. Sīpols, G. Vizāns, E. Ošs). Fināls solījās būt ļoti neprognozējams, jo abas komandas bija spēlējušas bez zaudējumiem.
Finālspēle iesākās ar diviem ātriem vārtu guvumiem Ozolu komandas labā. Komanda „Šlāgeris" nevarēja īsti saņemties pēc šī negaidītā trieciena, un spēle turpinājās līdzīgā gaisotnē ar vairākiem ātrajiem uzbrukumiem uz abu komandu vārtiem. Uzbrukumus labi prata realizēt komanda no Ozoliem (Ž. Finčuks, E. Biķernieks, E. Suts, A. Larionovs), kas, finālsvilpei skanot, tika kronēti par uzvarētājiem ar rezultātu 5 : 1. Otro vietu izcīnīja komanda „Šlāgeris" (P. Putniņš, J. Plāte, T. Kohanovs, E. Kohanovs). Komandas saņēma pārsteiguma balvas, 1.-3. vietas ieguvējas komandas tika pie medaļām, uzvarētājiem – komandai "Ozoli" – kauss.
Paldies Aronas pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu, kā arī saimniekam Aigaram Breidakam un Kusas pamatskolas direktoram Agrim Sāram par ledus sagatavošanu.
27.02.2019.