Kokkopja-arborista profesionālās iemaņas ir derīgas ne tikai cilvēkiem, kuri ikdienā rūpējas par kokiem, bet arī tiem, kuri gādā par mūsu drošību, – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem.
Ērgļu Profesionālā vidusskola sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu laikā no 3. līdz 7. jūnijam organizēja mācības astoņiem ugunsdzēsējiem glābējiem no Rīgas reģiona pārvaldes, Bauskas, Valmieras, Rēzeknes un Liepājas daļām. Sadarbības iniciatīva šajā reizē nāca no skolas puses, un atbalstītājs no partneru puses bija Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, dienesta nodaļas priekšnieks majors Mareks Silovs. Praktiskajā dzīvē ir dažādas situācijas, kas dienestam tieši ir saistītas ar dzīvnieku, cilvēku glābšanu, to nocelšanu no kokiem, ēkām un industriālām būvēm. Šis skolai bija zināms izaicinājums sadarbībai un mācību kursa organizēšanai, jo iepriekš šāda pieredze un mācības nav organizētas. Piecu dienu programma bija piesātināta, interesanta un fiziski grūta, ko atzina arī dalībnieki. Kopīgi tika pārskatīts arī ugunsdzēsēju glābēju inventārs un dots padoms tā papildināšanai, lai varētu labāk veikt šāda veida glābšanas darbus. Mācību kurss beidzās ar labiem rezultātiem, un glābēji saņēma apliecību par kvalifikācijas paaugstināšanu „Kāpšanas un glābšanas tehnika kokos, izmantojot virvju sistēmas". Mācību kursu vadīja skolotāji Jānis Fridrihsons un Andris Spaile.
Paldies Ērgļu slimnīcas vadītājai Ainai Braķei un Jumurdas muižas īpašniekam Ivaram Apinim par gadsimtu vecu ozolu atvēlēšanu glābēju meistarības slīpēšanai.
Autors: ANDRIS SPAILE,
Ērgļu Profesionālās vidusskolas
direktors