Tik iederīgi vārdi šajā brīnumu laikā, kad mēģinām samazināt savu soļu un domu ātrumu, kad liesmiņu klātbūtne šķiet iederīgāka kā visos citos gada mēnešos, kad sirds paliek lielāka un dāvāšanas prieks ir pat ļoti nepieciešams.
Tieši ar šādu saukli jau vairāk nekā gadu Ērgļos savus projektus realizē un citu aktīvistu projektus atbalsta Ērgļu atjaunotās dzelzceļa Stacijas saimnieki – Māris un Inese Oltes. Šā gada izskaņā viņi sadarbībā ar vietējo aktīvistu un sava novada patriotu biedrību „Ērgļu sirds" savu Staciju pārvērtuši par īstu svētku sajūtu darbnīcu, uz kuru aicina ikvienu novadnieku un Ērgļu viesi – noķert savu svētku sajūtu un kopābūšanas prieku.
Svētku sajūtu darbnīcas
25. novembrī bijušais ērglēnietis Māris Čeičs dalījās savās zināšanās un roku veiklībā, pasniedzot interesentiem Puzuru darbnīcu, kurā ikvienam bija iespēja gan uzzināt, kas tie puzuri īsti ir, kādam mērķim tika gatavoti un kur slēpjas to maģiskums, gan apgūt praktiskas iemaņas to izgatavošanā.
9. decembrī Ērgļu Stacijas telpās ērglēniešu – mammas Lailas Poklevinskas un meitas Sabīnes Koklačovas – vadībā notika svečturu gatavošana ar dekupēšanu un svētku apsveikumu radīšana.
10. decembrī ērglēniešu Ineses Štilas, kā arī Ērgļu mākslas skolas nodaļas vadītājas Vizmas Veipas un viņas meitas Ievas zināšanu un prasmju iedvesmoti, darbnīcas apmeklētāji darināja galda dekorus, dekorēja sveces un veidoja svētku apsveikumus.
17. decembrī izvēle jāizdara starp divām darbnīcām. No pulksten 11 līdz 15 „Našķotavā " (Zaļā iela 5, Ērgļi) beķerejas saimniece Inese Koklačova atklās piparkūku un cepumu cepšanas noslēpumus un kopā ar darbnīcas interesentiem apgleznos izceptās piparkūkas, savukārt no pulksten 12 līdz 15 Ērgļu Stacijas telpās ērglēnietes Daces Grandavas pavadībā taps filcēti Ziemassvētku rotājumi.
Ja kādam mājās ir vairāk darbnīcām nepieciešamo krājumu, sajūtu darbnīcu organizatori aicina padalīties, jo tiem noteikti atradīs pielietojumu. Savukārt bez satraukuma darbnīcas var apmeklēt tie, kuriem izejmateriālu nav – tie tiks nodrošināti. Dalība darbnīcās ir bez maksas.
Dāvana vientuļajam novadniekam
Tā kā ikdienā Stacijā pulcējas un savu darbu organizē dažādas biedrības, jau vairākkārt biedrības „Ērgļu sirds" dalībnieki izteikuši nepieciešamību ar jaunām aktivitātēm papildināt novada sociālo atbalsta sistēmu. Tādēļ svētku darbnīcu dalībniekus, brīvprātīgos un vienkārši iedzīvotājus, kā arī uzņēmējus sajūtu darbnīcu organizatori aicina aizdomāties par vientuļajiem cilvēkiem mums līdzās un dāvināt gribētājus sagatavot dāvaniņu sev zināmajam vientuļajam novadniekam. Stāsta Inese Olte: „Stacija uz brīdi kļūs par Ziemassvētku pastu, un jūsu atnesto dāvanu ar mīļiem sveicieniem brīvprātīgie atbalstītāji nogādās adresātam līdz svētku dienai. Klāt nepieciešams pievienot kartīti ar savu vārdu, jo, iespējams, visa gada garumā atradīsit laiku, lai turpinātu šim cilvēkam palīdzēt. Rosināsim sistēmas ieviešanu, aicinot novada iedzīvotājus arī turpmāk uzņemties rūpes par sociāli neaizsargātajiem un vientuļajiem novadā. Mēs esam tik maz un kā liela ģimene varam ne tikai meklēt „skabargas" otrā, bet arī palīdzēt, atnesot no veikala produktus vai kā citādāk iepriecinot to, kuram klājas grūtāk. 19. decembrī no pulksten 17 līdz 21 Stacijas telpās jūsu atnestās dāvanas tiks sakārtotas, sarindotas, uzpucētas un nodotas mūsu „pastniekiem" iznēsāšanai. Esam jau saņēmuši atbalstu no uzņēmējiem, un dāvanu maisu jau pilda mārrutku burciņas, cepumi, konfektes, sveces un citas jaukas un noderīgas lietiņas."
Ziemassvētku egle līdz mājas durvīm
Pasākumu organizatori ir uzrunājuši brīvprātīgos palīgus veikt vēl vienu ļoti mīļu un svētku sajūtu dodošu uzdevumu – Ziemassvētku egles sagādāšanu un aizgādāšanu līdz mājas durvīm tiem novada iedzīvotājiem, kuri to gribētu, bet pašiem dažādu iemeslu dēļ nav iespējams tikt pie savas svētku eglītes. Novada iedzīvotāji aicināti informēt par šiem cilvēkiem, zvanot Ilzei (26133556). „Katru gadu to darām paši savā ģimenē – sagādājam vairākas eglītes un padalāmies ar draugiem. Šogad mūsu pulks kļuvis lielāks un ceram, ka tādēļ varēsim iepriecināt vairāk ģimeņu," cēlās idejas nepieciešamību pamato Inese Olte.
„Galvenais gadumijas, bet varbūt pat visa gada notikums cilvēkam var būt… Pārsteigums! Esam tā pieraduši pie ikdienišķā un ierastā, ka gluži dabiski šoreiz būtu kaut ko Ziemassvētkos vai saulgriežos izdarīt citādāk. Varbūt par veikalā pirktu dāvanu pārāka var būt paša pagatavota?" saviļņots par sajūtu darbnīcām, dāvanām vientuļajiem novadniekiem un ideju par eglīšu piegādi līdz mājas durvīm, savās pārdomās dalās Stacijas saimnieks Māris Olte. Viņš arī turpina: „Sen nekas tāds nav darīts, sen arī neesam tikušies, kopīgi dāvanas gatavojot! Tā nu mēs domājam – klāt ir īstais brīdis pamēģināt pašiem un jebkuru gribētāju paaicināt. Lai var atcerēties, kā tas ir – iet uz Ērgļu staciju atkal satikties."
Radīt prieku ir pavisam viegli – citkārt pietiek tikai ar klātbūtni, labu vārdu vai domu – un notiek brīnums! Laipni aicināti pēc sava brīnuma Ērgļu Stacijā!
12.12.2017.