Varakļānu Mūzikas un mākslas skolas radošajās ikdienas gaitās apmeklētāju uzmanību piesaista izstādītās gleznas ēkas 1. un 2. stāva gaiteņos. Šeit aplūkojami gan 2016. gada mākslinieku plenērā tapušie darbi, gleznojot Varakļānus, gan skolas absolventu diplomdarbi un kursa darbi.
Kā pastāsta Mūzikas un mākslas skolas direktore Ieva Melne-Mežajeva, pirmajā stāvā redzamas gleznas, kas gleznotas 2016. gada starptautiskā mākslinieku plenēra laikā. – Katru gadu notiek mākslinieku plenērs, piedalās ap 20 dalībnieku no visas Latvijas un arī ārzemēm. Mākslinieki šeit dzīvo, dodas gleznot pilsētā, izvadājam viņus pa skaistākajām vietām, kas raksturīgas mūsu novadam. Un visi atzīst, ka šeit jūtas ļoti labi un Varakļāni ir iedvesmojoša vieta mākslai. Plenērs risinās kopš 2013. gada, pirms tam Varakļānu novadā bija arī divi koktēlniecības simpoziji. Šobrīd koktēlniecība nedaudz pagājusi fonā, bet šogad ir iecere to atkal atjaunot, paralēli gleznotāju plenēram sarīkojot arī ko līdzīgu ugunsskulptūru festivālam, kur piedalītos koktēlnieki, – atklāj Ieva Melne-Mežajeva. Arī aizvadītajā gadā bijis kāds jauninājums mākslinieku plenērā – nodarbības fotogrāfiem, kas pulcējušas vietējos un apkārtējo pagastu interesentus.
Jautāta, vai arī ikdienā Varakļānu māksliniekiem ir kāda iespēja tikties meistardarbnīcās, nodarbībās, Mūzikas un mākslas skolas direktore atbild, ka šāda doma nemitīgi gruzd: – Ir gribētāji, vietas skolā arī pietiek, tikai laika vaina, jo darāmā ir daudz. Domājams, ka tam tikai jāpieķeras, un šī ideja varētu arī īstenoties.
Skolas sagatavoto jauno mākslinieku darbi apskatāmi 2. stāvā, gleznas izstādītas par godu mākslas skolas 20. jubilejai, kas apritēja pērn. Redzami darbi no dažādu gadu izlaidumiem, ne tikai gleznas, bet arī kokapstrādes darbi, piemēram, puķu podu statīvs un ļoti radoša atkritumu tvertne mobilā telefona formā.
24.01.2018.