Šodien Madonu un pulkveža Oskara Kalpaka dzimto pusi „Liepsalas" apmeklē Valsts kancelejas darbinieki.
– Mums ir tradīcija katru pavasari iepazīt tuvāk Latviju un tās vēsturi, dodoties ekskursijās.
Tā kā šo braucienu devīze ir „Tur, kur Latvijas dižozoli aug" un šogad gan Valsts kancelejai, gan mūsu valstij ir 90. jubilejas gads, esam ieplānojuši doties uz Lielvārdi, kur apskatīsim „Lāčplēša" autora Andreja Pumpura muzeju, un tad tālāk uz Madonu un Meirāniem, – „Staram" pastāstīja Valsts kancelejas Komunikāciju departamenta vadītāja vietniece Ilze Greiškalna. – Madonā mums būs ekskursija pa pilsētu, izstaigāsim Mīlestības graviņu, rakstnieces Ilzes Indrānes aprakstīto Lazdu laipu, tad – bijušās viesnīcas ēkas apskate Poruka ielā, kur mūsu Valsts prezidents Kārlis Ulmanis turējis runu, paviesosimies Madonas muzejā un pie keramiķa Jāņa Seiksta, apmeklēsim Madonas kultūras namu, mūzikas skolu. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Visagala kapiem, Oskara Kalpaka atdusas vietu un pēc tam – uz „Liepsalām".
Autore: BAIBA MIGLONE