Cesvaines novada pašvaldība ar Marjamā pašvaldību Igaunijā sadarbojas jau kopš 2006. gada. Sadarbības virzieni ir izveidojušies gan izglītības, gan kultūras un pašvaldības darba jomā.
Lai piedalītos atjaunotās Pils ielas oficiālās atklāšanas pasākumā 17. oktobrī, viesos tika uzaicināta arī sadraudzības pašvaldība Igaunijā. No Marjamā Cesvainē ieradās četru pārstāvju delegācija nesen ievēlētās pašvaldības vadītājas Merlin Suurna vadībā.
Igaunijas sadarbības partneru gida un tulka lomu veica Cesvaines novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Vanaga. – Ar Marjamā pašvaldību ir noslēgts sadarbības līgums. Cesvaines vidusskola jau ilgus gadus sadarbojas ar Marjamā ģimnāziju, sadraudzība izveidojusies starp Cesvaines un Marjamā deju kolektīviem, kas brauc viens pie otra ciemos. Šovasar bijām aicināti piedalīties viņu pasākumā, savukārt šajā reizē Marjamā pārstāves tika uzaicinātas uz Cesvaini ar mērķi piedalīties Pils ielas atklāšanas svētkos. Viesi Cesvainē uzturējās divas dienas, apskatīja arī Cesvaines pili, SIA "Ducimus" Cesvaines alus darītavu u. c. Otrajā dienā bija Marjamā pašvaldības pārstāvju pieņemšana Cesvaines novada domē, kur piedalījās domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, deputāti, kā arī Cesvaines tūrisma centra vadītāja Laura Smudze, sociālā dienesta vadītāja Daina Markevica, jo arī no igauņu puses bija atbraukusi sociālā dienesta vadītāja un citi. Projektu vadītāja Iveta Raimo pastāstīja par līdz šim īstenotajiem projektiem un vēl veicamo, – informēja Linda Vanaga.
Pēc Cesvaines domes apskates viesi apmeklēja VAS "Latvijas radio un televīzijas centrs" Cesvaines staciju-torni, guva ieskatu AS "Cesvaines piens" darbā, aplūkoja Cesvaines vidusskolu, Kraukļu bibliotēku. Savukārt vizītes noslēgumā ar aizraujošu un izzinošu ekskursiju par biškopību un medus ieguves procesu varēja iepazīties piemājas saimniecībā "Mežgaļi".
23.10.2019.