Degumnieku pamatskolas skolēni – Jānis Šķēls, Arnis Krēsliņš, Pauls Bārbals, Lāsma Freivalde, Arnita Stulpiņa, Linda Melngaile -, skolotāja Dace Koļesņikova, bibliotekāres Ināra Kokare un Anita Pauliņa šodien, 11. novembrī, devušies uz Limbažu rajona Salacgrīvu, lai piedalītos Vidzemes 3. Patriotiskās dzejas festivālā.
Minētie skolēni iesūtīja savus darbus dzejas konkursā "Es mīlu Latviju". Konkursa mērķis – veicināt jauno literātu izaugsmi, un ikviens klātesošais dalībnieks par savu radošo darbu saņems balvu.
Skolēniem dienas gaitā būs tikšanās ar dzejniekiem Arnoldu Auziņu, Dinu Balodi, Ingu Gaili, Ronaldu Briedi.
Pieaugušajiem veltīts cikls "Tici. Ceri. Mīli", kas ietvers tikšanos ar dzejnieci un mūziķi Ainu Božu, režisoru Jāni Streiču, profesori, latviskās dzīvesziņas nesēju Janīnu Kursīti un dzejnieku Valdi Rūju.
Festivāla laikā būs apskatāma bērnu zīmējumu izstāde un grāmatu komercizstāde pārdošana. Katrs dalībnieks ierakstīs vēlējumus Latvijas vienotības jostā.
Vakarā visi aicināti pievienoties lāpu gājienam no Salacgrīvas kultūras nama uz Salacgrīvas kapiem, kur notiks piemiņas brīdis.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA