Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vestienā — skolēnu nometne “Alfa”

Redakcija

Autors • 02.08.2008.

Vestienā — skolēnu nometne “Alfa”
Burtu lielums

Vasara ir laiks, kad skolēni atpūšas no mācībām, izbauda brīvdienas un piedalās nometnēs. No 20. jūlija Vestienas pamatskolā darbojas nometne, kurā vienlaicīgi notiek gan izglītojošas lekcijas, gan tiek patīkami pavadīts laiks. Nometne noslēgsies 9. augustā.

Nometnes vadītāja Mudīte Kalniņa atklāj: – Nometne "Alfa" ir paredzēta vecāko klašu skolēniem, kuri ir mācību olimpiāžu uzvarētāji un skolēnu zinātnisko konkursu laureāti. Nometne darbojas 41 gadu, bet Vestienas pamatskolā – jau piekto. Šogad tās ietvaros uz kopīgu pasākumu tiek aicināti iepriekšējo gadu nometnes dalībnieki. Katru dienu skolēniem tiek piedāvāta izglītojoša un izklaidējoša programma. Viņi piedalās lekcijās, kuras vada labākie Latvijas Universitātes profesori, praktiskajās nodarbībās un radošajās darbnīcās. Darbs tiek organizēts četrās sekcijās: fizikas, ķīmijas un bioloģijas, matemātikas un informātikas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Katrā no tām ir attiecīgo olimpiāžu uzvarētāji. Mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju un skolēnu zinātnisko konkursu laureātu nometne "Alfa" skolēnos pilnveido zināšanas tradīcijām bagātajās interešu izglītības nodarbībās. Katru gadu pamatskolā var sastapt ap 50 jauniešu no visiem Latvijas rajoniem. Ir interesanti strādāt ar šiem cilvēkiem, jo viņi ir inteliģenti, zinātkāri un draudzīgi. Šī nometne ir lielisks veids, kā papildināt zināšanas, iegūt jaunu pieredzi un draugus.
Šogad pirmo reizi uz Vestienu atbraukusi Derīna no Jelgavas: – Uz nometni "Alfa" mani uzaicināja, jo rakstīju zinātniski pētniecisko darbu ekonomikā. Vestienā esmu pirmoreiz, bet līdzīgās nometnēs piedalos jau vairākkārt. Šeit man ļoti patīk, jo ir interesantas lekcijas pie jaukiem un saprotošiem pasniedzējiem, nodarbības, kuras ietver dejošanu, sportošanu un dziedāšanu. Esmu šeit jau no 20. jūlija un patīkami pavadu laiku, esmu ieguvusi jaunus draugus un zināšanas. Paldies, ka mani šeit uzaicināja!

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.08.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px