28. jūnijā visus velo braucējus izkustēties apkārt Lubāna ezeram aicināja multifunkcionālā centra „13. km" jaunieši.
Ūdens tūrisma attīstības centrā (ŪTAC) „Bāka" pulcējās dažādu vecuma velo braucēji, kaut gan laiks mūs lutināja ar mērenu gaisa temperatūru, bet izaicināja ar lielu vēju. Lubāns meta viļņus kā jūrā, un daži pat vilka paralēles ar Liepājas jūrmalu, kur, kā zināms, piedzimst vējš.
Velo brauciens ilga sešas stundas, ieskaitot arī pauzes, kad braucēji atpūtās, jo 57 kilometrus pievarēt vienā reizē nebūt nav joka lieta. Mazākajiem dalībniekiem bija iespēja izbraukt īso distanci, kas bija 6 kilometrus gara. Izbaudīt dabu Lubāna mitrājā uz velosipēda bija iespēja ikvienam interesentam. Kopā piedalījās 38 dalībnieki, par ko mums liels prieks. Protams, ir pirmā pieredze, pirmās kļūdas, ko varēsim palabot nākamajos pasākumos.
Pēc brauciena dalībnieki tika cienāti ar zupu un aicināti piedalīties radošajās darbnīcās – pagatavot auduma maisiņu, pildspalvu no niedres, uzspēlēt dažādas koka spēles, apgleznot savu Lubāna ezera akmeni un piedalīties kopējo gleznu tapšanā. Lubāns iedvesmo un nomierina. To sajutām mēs visi kopā Lubāna lokā.
Jāsaka paldies multifunkcionālā centra „13. km" aktīvajiem jauniešiem, kas patiesībā arī bija šī pasākuma iniciatori. Paldies Madonas novada pašvaldībai, Rēzeknes novadam, jo īpaši ŪTAS „Bāka" sirsnīgajiem darbiniekiem, Ošupes pagasta pārvaldei un Aigaram Šķēlam, Lubāna mitrāja informācijas centra meitenēm Elīnai un Ilzei, kā arī jauniešiem Ralfam Bormanim, Lindai Kalniņai, Zanei Inčai, Jānim Tomam Litkem, Jānim Tomam Bārbalam, Markusam Kaļinovskim, kas palīdzēja organizēšanā. Īpašs paldies Dabas aizsardzības pārvaldei un Regīnai Indriķei. Par nozīmītēm dalībniekiem parūpējās SIA „Tavadrukatava" kolektīvs.
10.07.2019.