Ošupes pagasts ir viens no Madonas novada pagastiem, kuram līdz šim nav bijis sava ģerboņa, vien neoficiāls logo, uz kura attēloti Lubāna ūdeņi un labības vārpas.
Pēdējos gados — cits vieglāk, cits saskaroties ar grūtībām — pie ģerboņa ir ticis gan Madonas novads, gan vairāki pagasti, kā, piemēram, Bērzaunes, Mētrienas u. c. Jūlija nogalē notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls novada deputātus informēja par ieceri izveidot ģerboni arī Ošupei, un dome deva piekrišanu procesa turpināšanai. Aigars Šķēls „Staram” atzina, ka vēlmi pēc sava ģerboņa galvenokārt noteikusi nepieciešamība pēc pagasta simbola.
— Nepārtraukti notiek dažādas reformas, tai skaitā administratīvi teritoriālās. Šādos apstākļos pagastam ir nepieciešams kaut kas vienojošs un paliekošs. Apstiprinot ģerboni, Latvijas vēsturē tas paliks mūžam. Arī gadījumā, ja kārtējās reformas rezultātā kāds izdomās pagastu kā teritoriālu vienību sadalīt vai likvidēt, ģerbonis būs tas, kas, arī pagastam vairs nepastāvot, mūsu mazbērniem un mazmazbērniem saglabāsies kā liecība par to, — nepieciešamību pēc ģerboņa motivēja Aigars Šķēls.
Ģerboņa ideja konkrētākas aprises guva pagājušā gada nogalē, kad uz tradicionālo Ziemassvētku pasākumu pulcējās bijušie pagasta padomes deputāti, pagasta uzņēmēji un iestāžu vadītāji. Tajā Ošupes iedzīvotāji vienojušies par vienu no ģerboņa variantiem, kuru piedāvās izvērtējumam LR Heraldikas komisijai. Zinot citu pagastu pieredzi ar Heraldikas komisiju, Aigars Šķēls pagaidām atturējās izpaust sīkākas ģerboņa detaļas, jo komisija pagasta pārvaldes piedāvāto variantu gala rezultātā var gan noraidīt, gan pilnībā grozīt. Pirmā Heraldikas komisijas sēde, kurā piedalīsies Ošupes pagasta pārvaldes pārstāvji, notiks 23. augustā, un pēc tās jau varēs precīzāk spriest par komisijas viedokli saistībā ar pārvaldes piedāvāto ģerboņa versiju.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS