9. decembra pievakarē cesvainieši pulcējās pie domes ēkas, kur pēc domes priekšsēdētāja Viļņa Špata uzrunas svinīgi tika iedegta svētku egle.
Egles iedegšanas pasākumā klātesošos priecēja bērnudārza audzēkņi, kas dziedāja un dejoja. Muzikālu priekšnesumu bija sagatavojuši jaunieši no Norvēģijas Kristīgās koledžas, uzstājoties ar Ziemassvētku dziesmām. Ikviens varēja sasildīties ar siltu tēju, nogaršot piparkūkas un aizdedzināt brīnumsvecīti. Šogad egles rotāšana tika uzticēta Cesvaines mākslas un amatniecības salona „Divi torņi" īpašniecēm Sanitai un Ilvai Ozolām. Viņas bija sagādājušas brīnišķīgas sniega bumbas, kas, pateicoties prožektoriem, tumsā maina krāsu. Lai iedzīvotājiem radītu svētku izjūtu, šogad tika uzstādītas sniegpārslas pie ielu apgaismojuma stabiem. Tās tagad priecē ikvienu, kas iebrauc Cesvainē. Diemžēl skumdināja fakts, ka nākamajā dienā tika nozagti prožektori no uzstādītajām sniega bumbām. Iedzīvotāji tiek aicināti atsaukties, ja ir kāda informācija par notikušo (tālr. 64852287, 28658274, var rakstīt uz e-pastu [email protected], pieņemti tiks arī anonīmi informācijas sniedzēji).
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA
AUTORES foto