Sestdien, 30. aprīlī, visā Latvijā jau ceturto reizi notiks Lielā talka. Savukārt Madonā, tāpat daudzās citās Madonas novada pagastu pārvaldēs pavasara sakopšanas talku tradīcija, kas Madonas pilsētā tika atjaunota 2001. gadā, tiks turpināta jau rīt – 29. aprīlī.
Arī Ļaudonas pagastā pavasara sakopšanas talka norisināsies piektdien. Viens no objektiem, kur strādās talcinieki, būs autobusu pietura „Ļaudona 2".
Darba pietiks visiem
– Esam iecerējuši sakārtot pašu pieturu, nokrāsot un nomainīt izlūzušos dēļus un jumtu, kā arī uzstādīt jaunu atkritumu urnu. Apzāģēsim arī autobusu pieturai apkārt augošos krūmus. Otra vieta, kur šajā dienā valdīs lielāka rosība, būs rotaļu laukums iepretim doktorātam, kur tiks atjaunots šūpoļu lakojums, sakārtota smilšu kaste bērniem un veikti citi darbi. Šopavasar plānojam uzstādīt atkritumu urnas arī abās tilta pusēs pāri Aiviekstei, lai būtu, kur atkritumus izmest – varbūt tad piemētātu ceļmalu būs mazāk. Pēc pavasara plūdiem, kas atšķirībā no iepriekšējā gada nebija tik lieli, droši vien upes krastos būs samērā daudz netīrības un atkritumu, kas vēlāk arī būs jāsavāc, – vaicāta par pavasara sakopšanas talkām, „Staram" pastāstīja Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane. Talcinieku skaitu iepriekš viņa gan neņemas prognozēt.
– Piedalīties talkā vai ne, tas ir jāizlemj katram pašam, bet 29. aprīlī noteikti talkos pagasta pārvaldes darbinieki, rotaļu laukumā iepretim doktorātam – arī pansionāta darbinieki un citi. Aicinām šajās aktivitātēs iesaistīties arī pārējos pagasta iedzīvotājus. Darba pietiks visiem, – uzsver Ilze Dreimane.
Savukārt Ļaudonas vidusskolas skolēni mācību iestādes teritorijas sakopšanā, kas platības ziņā ir ļoti liela, iesaistījās jau pirms Lieldienām. Te talka, tāpat kā Ļaudonas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē „Brīnumdārzs", norisinājās jau 21. aprīlī.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.04.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
INĀRAS KRASNOVAS foto