Jūlijs mūs pārsteidza ar ieilgušo sausumu, kā arī beidzot – ar ilgi gaidīto lietu. Jūlijs mums, Ērgļu sociālā centra iemītniekiem, paliks atmiņā ar to, ka braucām ekskursijā uz Bērzaunes pagasta lauku sētu „Sveķi". Ekskursija bija pieteikta, un mūs sagaidīja darbiniece Vita, kas pastāstīja par sētas vēsturi, darbības virzieniem, kā arī informēja, ka šī ir lielākā trušu audzēšanas saimniecība Baltijā.
Brīnišķīgs apskates objekts, kas piedāvā ekskursiju pa trušu dārzu (kolekcijā ir 25 trušu šķirnes), te var vērot dažādu šķirņu vistas, zosis, tītarus, iepazīt un redzēt spalvainos Ungārijas savvaļas sivēnus – mangalicas, kas atceļojuši no Austrijas, un citus dzīvniekus.
Drosmīgākie kāpa skatu tornī, šūpojās, izmēģināja trošu tiltu, batutu. Piknika vietā atpūtāmies un cienājāmies ar līdzpaņemtajām maizītēm, par ko parūpējās virtuves meitenes. Turpat interesenti varēja iegādāties „Sveķu" produkciju. Ekskursija mums ļoti patika, un gribam pateikt paldies tās organizatoriem: vadītājai Ievai, sociālajai darbiniecei Inārai; šoferīšiem: Ievai, Gundaram, Jānim; mīļajām aprūpētājām: Tatjanai, Ievai, Lienei, Ludmilai.
Ir sācies atvaļinājuma laiks. Lai mūsu darbiniekiem izdodas to izbaudīt un pavadīt brīnišķīgi!
Autors: KĀRLIS GRANTIŅŠ
IEVAS DŪDUMAS foto