Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Varakļānu pilsētai jau 80

Redakcija

Autors • 16.08.2008.

Varakļānu pilsētai jau 80
Burtu lielums

Varakļāni vēstures rakstos ir minēti jau senāk, tomēr pilsētas statusu ieguva tikai 1928. gadā. Šodien varakļānieši svin savas pilsētas apaļo 80. gadadienu. Kaut arī oficiālā pilsētas "dzimšanas diena" bija 11. februārī, un viss gads varakļāniešiem aizrit zem šīs jubilejas zīmes, svinības notiek tikai tagad – augustā. Kā tiek svinēti svētki mūsu rajona otrajā lielākajā pilsētā?

Ciemiņu – mākslinieku priekšnesumus varēja vērot jau vakardien, kad Varakļānu estrādē viesojās Siguldas amatierteātris ar izrādi "Skroderdienas Silmačos". Šis rīts iesākās ar bērniem veltītu programmu – Vinnijs Pūks un viņa draugi aicināja mazos Ekspedīcijā un rotaļās, bērni varēja radoši izpausties, zīmējot to, ko redz, cer, jūt un mīl, kā arī izlēkāties piepūšamajās atrakcijās. Vēlā pēcpusdienā pils parkā notiks ceļojums atpakaļ pagātnē, aplūkojot foto izstādi "Varakļāni laiku laikos" un atsaucot atmiņā sentēvu pārvietošanās metodi – vizināšanos ar zirgiem. Vakarā svētku svinētāji vēros 80. gadadienas svinīgo pasākumu un koncertu, kā arī izdejosies nakts ballē.

– Tā ir iegājies, ka augusta otrā sestdienā notiek kapusvētki, tad sabrauc ļoti daudz cilvēku. Tāpēc nedaudz pielāgojām pilsētas svētku svinēšanu šai dienai – lai diena būtu pilnāka ar notikumiem, lai vairāk cilvēku tiktu uz Varakļāniem un lai nebūtu lieka braukāšana gan uz kapusvētkiem, gan pilsētas astoņdesmitgades svinībām, – pastāstīja Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs.

Aizgājušo pieminēšanu katoļu un luterāņu kapos pilsētas svinības netraucēs, jo svētku programma ir izveidota tā, lai pasākumi nenotiktu vienlaicīgi. Vakara svinīgajā daļā tiks izsniegti pateicības raksti tiem pilsētas iedzīvotājiem, kas devuši lielāko ieguldījumu Varakļānu attīstībā.

Māris Justs turpināja: – Apsveiksim arī šāgada "goda pilsoni".
Šāds nosaukums aktīvākajiem varakļāniešiem tiek piešķirts jau kādu desmito gadu.

Neteiksim, ka tā ir gluži tradīcija, jo, piemēram, pagājušajā gadā neviens cilvēks netika izvirzīts šai godalgai. Kad jūtam, ka kāds ir pelnījis publisku atzinību sava darba vai aktivitātes dēļ, tad arī viņu ieceļam par "goda pilsoni".

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.08.2008.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px